مهر/ مدير ستاد ديه چهارمحال و بختياري گفت: از ابتداي امسال تاکنون ۶۲ زنداني جرائم غير عمد در چهارمحال و بختياري آزاد شدند.

مجيد صيادي، مدير ستاد ديه چهارمحال و بختياري با بيان اينکه ۱۴۲ زنداني غير عمد در زندان‌هاي استان چهارمحال و بختياري محبوس هستند، اظهار کرد: ۹۶ نفر از اين زندانيان محکوم مالي و ۴۶ نفر محکوم مهريه هستند.
وي با اشاره به اينکه براي آزادي زندانيان غير عمد بيش از ۱۵۴ ميليارد تومان نياز است، عنوان کرد: از ابتداي امسال تاکنون ۶۲ زنداني جرايم غيرعمد با بدهي شش ميليارد و ۲۵۰ ميليون تومان آزاد شدند.
مدير ستاد ديه چهارمحال و بختياري با بيان اينکه شکات بيش از دو ميليارد و ۲۰۰ ميليون تومان از بدهي خود را گذشت کردند، ادامه داد: بيش از يک ميليارد و ۷۰ ميليون تومان تسهيلات کم‌بهره با اقساط بلندمدت به اين زندانيان پرداخت‌ شده است.

اختصاص نذورات اربعين به آزادي زندانيان
صيادي به فرا رسيدن اربعين حسيني اشاره کرد و گفت: با توجه به شيوع ويروس کرونا و محدوديت‌ها در برگزاري مراسم‌ها و طبخ و توزيع نذورات از خيران درخواست مي‌شود نذورات خود را به آزادي زندانيان جرائم غير عمد تخصيص دهند.
وي به ممنوعيت برگزاري مراسم‌هاي ختم اشاره کرد و ادامه داد: بازماندگان مي‌توانند بخشي از هزينه اين مراسم‌ها را به آزادي زندانيان جرائم غير عمد اختصاص دهند و زندگي دوباره به اين افراد ببخشند.
مدير ستاد ديه چهارمحال و بختياري از اجراي طرح آزادسازي زندانيان زن در چهارمحال و بختياري خبر داد و اظهار کرد: اين طرح با همکاري دبيرخانه خدمت رضوي استان با عنوان «نذر امام رضا(ع)، نذر آزادي مادران و بانوان معسر» اجرا مي‌شود.

آخرين خبر چهارمحال و بختياري در اينستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday