تسنيم/ مرزهاي زميني کشور از جمله مرز خسروي در کرمانشاه در ايام اربعين حسيني بسته است؛ بر همين اساس، فرماندار قصرشيرين مي‌گويد مردم از مراجعه به مرزها به ويژه مرز خسروي خودداري کنند.

امسال به درخواست دولت عراق اعزام زائران ايراني به عتبات عاليات تنها به صورت هوايي خواهد بود و بر اين اساس مرز خسروي استان کرمانشاه نيز بسته خواهد ماند.
اکنون جز کاميون‌هاي حمل بار هيچ زائري حق تردد در مرز خسروي را ندارد و با رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي روزانه 1000 کاميون کالا از دو مرز بين‌المللي پرويزخان و خسروي به کشور عراق صادر مي‌شود.
در دومين سال شيوع کرونا امسال نيز پياده‌روي اربعين برگزار نمي‌شود و مرزهاي چهار گانه خسروي، مهران، شلمچه و چزابه بسته است.
هيچ موکب يا ايستگاه خدمات‌رساني در مرزها يا مسيرهاي منتهي به نقطه صفر مستقر نيست و براساس اعلام ستاد مرکزي اربعين دولت عراق امسال با اعزام هوايي حداکثر 60 هزار زائر براي حضور در مراسم اربعين حسيني موافقت کرده است.
اين افراد بايد دو دز واکسن کرونا را دريافت کرده و 72 ساعت قبل از سفر است PCR مبني بر سلامت خود داشته باشند.
مرادعلي تاتار، فرماندار قصرشيرين اظهار داشت: مرز ايران و عراق هيچگونه آمادگي براي تردد زائر ندارند و مرز به طور کامل بسته شده است.
وي عنوان کرد: مردم از مراجعه به مرزها به ويژه مرز خسروي خودداري کنند زيرا در صورت مراجعه به طور قطع با مشکلاتي مواجه خواهند شد.

آخرين خبر کرمانشاه در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today