ايرنا/ "مهدي بهترين" روز شنبه در نشست شوراي اسلامي شهر بيرجند با اکثريت آرا به عنوان شهردار بيرجند انتخاب شد.

عليرضا محمودي‌راد، رئيس و سخنگوي شوراي اسلامي شهر بيرجند بيان داشت: ۳۰ نامزد بومي و غيربومي براي انتخاب شهردار به شوراي شهر بيرجند معرفي شدند که در جلسات متعدد و فشرده هفته‌هاي اخير برنامه هاي آنها مورد بررسي و ارزيابي قرار گرفت.
عليرضا محمودي‌راد امروز افزود: "مهدي بهترين" علاوه بر سوابق مديريتي متعدد، هشت سال سابقه حضور در شوراي شهر و کميسيون‌هاي مختلف را دارد و علاوه بر تجربه مديريتي و جديت در کار، روحيه انقلابي و بومي بودن از ملاک‌هاي انتخاب وي به عنوان شهردار بود.
وي گفت: تحولاتي در زمينه‌هاي نوسازي و معماري شهر، تغييرات در مبلمان شهري، فضاي سبز، پيگيري پساب فاضلاب‌ها و پيگيري و جلوگيري از تخلفات از مهمترين برنامه‌هاي بهترين براي تصدي پست شهرداري بيرجند است.
رييس شوراي شهر بيرجند اظهار داشت: اين شورا در انتخاب شهردار از نخبگان دانشگاهي و فني کمک گرفته و مصاحبه‌هايي ترتيب داده و فرم‌هاي امتيازدهي تکميل شد که در اين بين بالاترين امتياز به دکتر "مهدي بهترين" اختصاص يافت و سپس راي‌گيري انجام شد.
وي افزود: تاکنون مهمترين برنامه شوراي ششم بيرجند انتخاب شهردار بوده و از اين پس علاوه بر جلسات عادي شورا، بازديد از محلات، پيگيري امور مهم پيشرفت مبلمان شهري، ديدارهاي مردمي، اراضي پادگان و اراضي ۴۵۰ هکتاري زعفرانيه از اولويت‌هاي بعدي است که در برنامه کاري خواهد بود.
دکتر "مهدي بهترين" از پزشکان عمومي شهر بيرجند با هشت سال سابقه عضويت در شوراي اسلامي شهر بيرجند بيست و هفتيمن شهردار مرکز استان است.
محمدعلي جاويد در پنجمين دوره شوراي اسلامي شهر بيرجند از سال ۱۳۹۶ تا ۱۴۰۰ شهردار بيرجند بود و با آغاز به کار شوراي ششم، "عدل عدل" سرپرست شهرداري بيرجند شد.

آخرين خبر خراسان جنوبي در اينستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today