ايسنا/ رئيس شبکه بهداشت و درمان ابهر گفت: علي‌رغم شتاب گرفتن روند واکسيناسيون در استان، استقبال از واکسيناسيون در برخي از مناطق اين شهرستان مطلوب نيست.

کوروش شعباني، رئيس شبکه بهداشت و درمان ابهر با بيان اينکه افراد بالاي ۱۸ سال در ابهر امکان واکسينه شدن را داشته و شرايط سني تزريق واکسن براي آنان برداشته شده است، اظهار کرد: بر اساس اين گزارش، شهروندان ابهري مي‌توانند با مراجعه به‌ مراکز واکسيناسيون براي تزريق واکسن اقدام کنند.
وي با يادآوري اينکه علي‌رغم شتاب گرفتن روند واکسيناسيون در کشور، در برخي از مناطق ابهر از جمله شناط، حسين‌آباد و بخش‌هايي از ۱۷ شهريور استقبال از واکسيناسيون مطلوب نيست، تصريح کرد: اين امر در حالي است که همه سازمان، نهادها و دستگاه‌هاي متولي امر تلاش مي‌کنند مناطق داراي پوشش کم، به ويژه نقاط حاشيه‌اي، وضعيت بهتري داشته باشد.
اين مسئول با بيان اينکه براي در امان ماندن از ابتلا به کرونا بايد ميزان قابل قبولي از واکسيناسيون انجام گيرد، تا بتوان به پايان کرونا اميدوار بود، تاکيد کرد: بعد از تزريق واکسن کرونا، احتمال ابتلا به اين بيماري باز هم وجود دارد اما افراد واکسينه، کمتر بستري مي‌شوند و در صورت ابتلا و بستري نيز جان خود را از دست نمي‌دهند.
وي با يادآوري اينکه حدود ۵۹ درصد واجدان شرايط در ابهر واکسينه شده‌اند، اضافه کرد: با توجه به همين موضوع نسبت فوتي‌هاي پيک پنجم کرونا در ابهر يک‌سوم پيک چهارم بوده که يکي از دلايل آن واکسينه شدن افراد بالاي ۶۰ سال است.
رئيس شبکه بهداشت و درمان ابهر با اشاره به ميزان واکسن‌هاي تزريقي در اين شهرستان، متذکر شد: کل تزريق واکسن نوبت اول حدود ۶۷ هزار نفر و نوبت دوم ۳۳ هزار نفر بوده که با برداشته شدن محدوديت سني، قطعاً اين آمار افزايشي خواهد شد.
وي با تاکيد بر اينکه افزايش مراکز تزريق واکسن منوط به استقبال مردم است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر چهار مرکز در حال انجام واکسيناسيون بوده که در صورت استقبال مردم، مراکز جديد در نظر گرفته شده نيز به جمع مراکز واکسيناسيون مي‌پيوندند.
 
  
  

آخرين خبر زنجان در اينستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today