باشگاه خبرنگاران/ مديرکل بنادر و دريانوردي خوزستان گفت: ۲ هزار و ۸۷۷ دستگاه کاميون طي يک شبانه‌روز ۷۲ هزار تن کالا را از بندرامام بارگيري و به سوي استان‌هاي مختلف کشور حرکت کردند.

عادل دريس، مديرکل بنادر و دريانوردي خوزستان با اشاره به استمرار تلاش‌ها براي تسريع در خروج کالا‌هاي اساسي اظهار کرد: با همکاري دستگاه‌هاي ذيربط در زنجيره‌ جابجايي کالا از جمله سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي در زمينه‌ جذب کاميون، بيش از ۲ هزار و ۸۷۷ دستگاه کاميون طي يک شبانه‌روز جذب و با بارگيري ۷۲ هزار تن انواع کالاي اساسي به رکوردي تازه در خروج کالاي اساسي دست يافته شد.
وي با بيان اينکه تا پايان مرداد ماه امسال حدود ۷ ميليون و ۲۴۰ هزار تن انواع کالاي اساسي به وسيله ۱۳۰ فروند کشتي در مجتمع بندري امام خميني تخليه شده که نشان از رشد ۲۳ درصدي تخليه اين نوع کالا دارد، اظهار داشت: ميزان رشد در زمينه جذب کاميون ۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۹ برآورد شده است.
مدير منطقه ويژه اقتصادي بندرامام خميني تصريح کرد: با بهره‌گيري از ابزار‌هاي تشويقي به منظور ترغيب کاميونداران براي حمل محمولات کالا‌هاي اساسي و ارتقاي سطح همکاري بين دستگاه‌هاي متولي حمل و نقل، شاهد افزايش مستمر خروج کالا از طريق انواع شيوه‌هاي حمل و نقل از جمله حمل و نقل جاده‌اي باشيم.
مجتمع بندري امام خميني با برخورداري از امکانات و تجهيزات مساعد از جمله اسکله‌هايي با آبخور بيش از ۱۳ متر و ادوات پيشترفته و استراتژيک تخليه و بارگيري نقش به‌سزايي در زنجيره جابجايي کالا و ازرگاني دريايي کشور برعهده دارد.


آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today