ايرنا/ استاندار گلستان با تاکيد بر تاثير واکسيناسيون و رعايت شيوه‌نامه‌هاي بهداشتي در کاهش آمار ابتلا و فوت بيماران کرونايي گفت که در نتيجه انجام و رعايت اين موارد، تعداد بيماران بستري کرونايي گلستان در هفته گذشته ۷۵ درصد کمتر شد.

هادي حق شناس استاندار گلستان روز شنبه در جلسه ستاد استاني پيشگيري و مقابله با ويروس کرونا اظهار اميدواري کرد که با رعايت بيشتر توصيه ها و گسترش پوشش واکسيناسيون، ابتلا و جان باخته ناشي از کرونا باز هم کاهش يابد.
وي همچنين به زمان بازگشايي مدارس اشاره کرد و گفت: بر اساس آخرين اعلام ستاد ملي کرونا کلاس هاي درس تمام مقاطع با حداکثر ۱۵ دانش آموز از اول مهر ماه و بقيه کلاس ها از اوايل آبانماه داير خواهد شد.
رييس دانشگاه علوم پزشکي گلستان نيز در اين جلسه گفت: تاکنون ۴۹ درصد جمعيت بالاي ۱۸ سال و واجد شرايط استان، واکسن کرونا تزريق کردند و اين روند با ورود ۱۰۰ هزار دُز جديد واکسن سرعت بيشتري خواهد گرفت.
عبدالرضا فاضل اظهار داشت: گلستان با بهره گيري کامل از ظرفيت همه مراکز درماني و همچنين خانه هاي بهداشت، از آمادگي تزريق روزانه ۵۰ هزار دُز واکسن کرونا برخوردار است.
در حال حاضر ۴۶۵ بيمار کرونايي در بيمارستان هاي گلستان بستري هستند که ۱۱۱ نفر آنان در بخش مراقبت‌هاي ويژه بستري بوده و حال ۴۸ بيمار وخيم است.
به جز گرگان،علي آباد و گاليکش که در وضعيت نارنجي شيوع کرونا قرار دارند، وضعيت شيوع کرونا در بقيه شهرهاي گلستان زرد است.
گلستان با حدود ۲ ميليون نفر جمعيت داراي ۱۴ شهرستان است که حدود ۱۴ هزار نفر در مجموعه دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي و درماني اين استان مشغول فعاليت هستند.

آخرين خبر گلستان در اينستاگرام :
Instagram.com/golestan_today