ایرنا/ مدیرعامل شرکت کشت و صنعت مغان از آغاز برداشت محصول زیتون در این شرکت خبر داد.

اسدالله محسن زاده، مدیرعامل شرکت کشت و صنعت مغان اظهار کرد: ۳۰۰ هکتار از باغات این شرکت برای کشت زیتون اختصاص یافته و پیش بینی براین است میزان تولید این محصول نسبت به سال گذشته افزایش یابد.
وی اضافه کرد: این محصول پس از برداشت جهت فرآوری کنسرو تحویل کارخانه پروسس میوه شده و با استفاده از دستگاه‌های تمام اتوماتیک بسته‌بندی و با برند مغانه روانه بازارهای داخلی و بین المللی می‌شود.
محسن زاده ادامه داد: این بسته بندی دارای علامت استاندارد کنسرو زیتون مغانه بوده و به جهت کیفیت بالا با استقبال مصرف کنندگان روبرو  شده است.
وی با بیان اینکه احیا، بازسازی و کاشت باغات میوه با نهال و ارقام جدید زیتون در محل مجتمع باغات میوه شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان در سطح ۱۰۰ هکتار اجرایی شده است، افزود: سال گذشته احداث و کاشت باغات جدید زیتون در محل مجتمع باغات میوه در سطح ۱۰۰ هکتار با کشت ارقام جدید آربکنین ۱۸ و کرونایئکی جهت تولید روغن زیتون آغاز شد و با برنامه‌ریزی‌های بعمل آمده سالانه با هدف بازسازی و احیاء باغات میوه بطور کامل، اقدام به احداث و کاشت ۲۰۰ تا ۳۰۰ هکتار باغ مدرن با ارقام جدید انجام خواهد شد.
مدیرعامل شرکت کشت و صنعت مغان با بیان اینکه توسعه باغات این شرکت در دستور کار قرار گرفته است افزود: از ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار باغ در کشت و صنعت مغان یک هزار و  ۲۰۰ هکتار آن بهره اقتصادی دارد و بقیه عمری بیش از ۳۰ سال دارند و ضروری است به احیا و نوسازی آنها اقدام شود.
محسن‌زاده گفت: در سال‌های اخیر ۴۷۰ میلیارد ریال برای باغات کشت و صنعت  مغان هزینه شده است که بدلیل فرسودگی درختان بهره‌‍وری آن حتی به ۲۳۰ میلیارد ریال هم نرسیده است.
وی با اشاره به بازدهی کم زراعت کشت و صنعت مغان در سال‌های اخیر، گفت: در این چند سال استاندارد لازم برای کشت و زرع و حتی کودپاشی فسفات در اراضی صورت نگرفته و از الگوی کشت هم در این شرکت غفلت شده است.
  
  

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today