ایرنا/ فرماندار ویژه خرمشهر گفت: مرز بین‌المللی شلمچه همچنان به روی زائران اربعین بسته و عاشقان حضور در مراسم اربعین در عراق، به سمت این مرز حرکت نکنند.

محمد حیدری، معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر بیان کرد: تاکنون هیچ تغییری در تصمیم مقام‌های ایران و عراقی در خصوص عبور زائران اربعین از مرزهای زمینی اتخاد نشده است.
وی افزود: تصمیم مقامات ایران و عراق در خصوص سفر زایران اربعین حسینی به عراق همچنان از طریق مرزهای هوایی است و ممنوعیت عبور از مرزهای زمینی تا پایان اربعین حسینی ادامه دارد.
حیدری با تاکید بر اینکه ورود به مرز شلمچه ممنوع است گفت:در صورتی که زائران به صورت فردی و یا گروهی قصد ورود به مرز را داشته باشند ماموران انتظامی آنها را عودت خواهند داد.
فرماندار خرمشهر ادامه داد: چنانچه کسی به صورت غیرقانونی از سایر نقاط کور مرزی اقدام به خروج از کشور کند و توسط ماموران عراقی دستگیر شود مجازات سختی در انتظار وی خواهد بود.
وی گفت: از همه عاشقان حسینی تقاضا می‌کنیم برای شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی در عراق، به هیچ وجه به مرزهای زمینی از جمله مرز شلمچه مراجعه نکنند.
حیدری نسبت به تبلیغ تورهای غیرمجاز که در فضای مجازی برای انتقال زایران به کربلا می‌کنند هشدار داد و افزود: زائران اربعین حسینی هوشیار باشند و به تبلیغات کاروان‌های غیرمجاز توجه نکنند.
 
  
  

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today