باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از آغاز عملیات مرمت و احیاء کاخ سردار امجد شهرستان تالش به منظور تغییر کاربری آن به فضای موزه‌ای خبر داد.

مسعود حلاج‌پور، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان اظهار کرد: پس از انجام مطالعات تخصصی توسط مشاور ذی صلاح به منظور شناخت، آسیب‌شناسی و ارائه طرح مرمت و احیاء کاخ تاریخی سردار امجد تالش، این بنای ارزشمند جهت آغاز فعالیت مرمت و احیاء با حضور فرمانده سپاه ناحیه تالش به پیمانکار منتخب تحویل داده شد.
او افزود: این بنای تاریخی با مشارکت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گیلان و با اختصاص اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد تومان توسط وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در ۲ فاز مورد مرمت و احیاء قرار خواهد گرفت که با تحویل پروژه به پیمانکار فاز اول این عملیات آغاز شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان اظهار داشت: بنا بر تفاهم‌نامه‌های منعقد شده مقرر شده است این بنا پس از عملیات مرمت، با فراهم شدن امکانات لازم موزه‌ای با عنوان موزه تاریخ فرهنگ تالش و موزه تاریخ دفاع مقدس به عنوان یکی از جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی این شهرستان مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.
حلاج‌پور ادامه داد: کاخ تاریخی سردار امجد در مرکز شهر تالش در ۲ طبقه و نیم با سطح تقریبی ۵۰۰ متر مربع و زیربنای هزار و ۲۶۰ متر مربع در زمینی به مساحت ۶ هزار متر مربع قرار دارد و با شماره ۱۵۲۲۱ در تاریخ ۱۳۸۴ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.
شهرستان تالش در غرب استان گیلان واقع شده است.

آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today