ایرنا/ رئیس اداره بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری از صادرات ۴۱ هزار و ۶۳۶ تن کالا از این استان خبر داد و گفت: این میزان صادرات از نظر وزنی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱۸ درصد افزایش یافته است.

مهراد جمالپور، رئیس اداره بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: صادرات نیمه نخست امسال استان از نظر ارزش ارزی نیز با ۲۷ میلیون و ۴۶۱ هزار و ۷۰۹ دلار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۲ درصد افزایش داشته است.
وی، بیشترین کالاهای صادر شده از استان را لوازم خانگی شامل لباسشویی، آبگرمکن برقی و کولر آبی اعلام کرد و اظهار داشت: مفتول آلومینیومی، فولاد، ورق گالوانیزه، مغز بادام، خوراک ماهی، آمونیاک، خمیرمایه، موکت، پودر بستنی و کاشی و سرامیک از دیگر کالاهای صادراتی استان در نیمه نخست امسال بوده است.
رئیس اداره بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری، کشورهایی که مقصد بیشترین کالاهای صادراتی استان بودند را به ترتیب عراق، هند و ترکیه برشمرد و گفت: افغانستان، سوریه، پاکستان، ارمنستان، آذربایجان، لبنان و سوریه دیگر مقاصد صادراتی استان به شمار می رود.
جمالپور، تعداد اظهارنامه های گمرکی صادر شده در نیمه نخست امسال استان را ۷۸۲ مورد اعلام و تصریح کرد: این تعداد اظهارنامه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۵۳ درصد افزایش داشته است.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday