ایرنا/ مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان شازند گفت: ۹۷ هزار نفر از شهروندان شازند تاکنون علیه ویروس کرونا ایمن‌سازی شدند که معادل ۷۰ درصد از جامعه هدف واکسیناسیون در این شهرستان است.

مرتضی واعظ، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان شازند اظهار کرد: ۶۶ هزار نفر از جامعه هدف در شازند دُز اول و ۳۰ هزار نفر نیز دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کردند.
وی بیان کرد: واکسیناسیون نیروهای انسانی واحدهای تولیدی این شهرستان از جمله پتروشیمی، پالایشگاه و نیروگاه حرارتی شازند و سایر کارگاه‌های تولیدی نیز انجام شده است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان شازند اظهار کرد: واکسیناسیون افراد بالای ۱۵ سال که غالب آنان جامعه دانش‌آموزی هستند در شازند کلید خورده است و پیش بینی می‌شود تا پایان هفته تمامی افراد مشمول این گروه‌های سنی واکسن خود را دریافت کنند.
واعظ تصریح کرد: امید می‌رود که پس از واکسیناسیون این جامعه هدف، شرایط برای حضور دانش‌آموزان در کلاس‌های درس به‌صورت حضوری فراهم شود.
وی تاکید کرد: واکسیناسیون شهرستان شازند در ۶ مرکز تجمیعی، سه مرکز منتخب کرونا، ۲۱ مرکز درمانی شهری و روستایی و همچنین ۸۴ خانه بهداشت انجام می‌شود.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان شازند با بیان اینکه وضعیت بیماری کووید۱۹ به‌لحاظ رنگ‌بندی در این شهرستان نارنجی است، افزود: میزان مبتلایان و بیماران بستری در این خطه هفته جاری ۵۰ درصد کاهش یافته است.
واعظ خاطرنشان کرد: انتظار است با انجام واکسیناسیون عمومی و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی ریشه‌کنی بیماری کووید۱۹ محقق شود.

 

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today