فارس/ همزمان با ادامه روند کاهشی ابتلا به بیماری کرونا و افزایش تزریق واکسن در استان اردبیل، مطابق رنگ‌بندی جدید همه شهرستان‌های استان در وضعیت زرد و آبی قرار گرفتند.

همزمان با ادامه روند کاهشی ابتلا به بیماری کرونا و افزایش تزریق واکسن در استان اردبیل، مطابق رنگ‌بندی جدید با خروج شهرستان‌های اردبیل، خلخال، مشگین‌شهر و پارس‌آباد از وضعیت نارنجی و ورود ۴ شهرستان به وضعیت آبی، همه نقاط استان اردبیل در وضعیت زرد و آبی قرار گرفتند.
بنابر اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل، هم‌اکنون شهرستان‌های اردبیل، خلخال، پارس‌آباد، مشگین‌شهر، نیر، نمین و گرمی در وضعیت زرد(خطر متوسط) و شهرستان‌های کوثر، سرعین، بیله‌سوار و اصلاندوز در وضعیت آبی(کم‌خطر) قرار دارند.
همچنین طی شبانه‌روز گذشته ۲۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند و متأسفانه یک نفر بر اثر این بیماری جان باخت.
آمار واکسیناسیون در مرز یک میلیون دُز
طی همین مدت خوشبختانه شمار بهبودیافتگان از بستری‌شدگان بیشتر بود و ۳۲ بیمار مبتلا به بیماری کرونا با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.
شمار کل بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل به ۱۹۲ نفر رسید که نسبت به دیروز کاهش ۹ موردی داشته و از این تعداد ۴۶ بیمار بدحال در بخش آی‌سی‌یو تحت مراقبت ویژه قرار دارند و علاوه بر این‌ها، ۱۰۹ بیمار نیز تحت نظر هستند.
با تزریق ۷ هزار و ۲۷۶ دُز واکسن کرونا در شبانه‌روز گذشته، تاکنون ۹۹۸ هزار و ۴۰۰ دُز واکسن در استان اردبیل تزریق شده که از این مقدار ۷۲۱ هزار و ۱۹۰ دُز مربوط به نوبت اول و ۲۷۷ هزار و ۲۱۰ دُز مربوط به نوبت دوم واکسیناسون است.
 

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today