مهر/ مدیرکل پزشکی قانونی کهکیلویه و بویراحمد گفت: در 6 ماهه ابتدایی سال جاری، ۳۴ فوتی ناشی از سوءمصرف مواد مخدر در استان رقم خورد.

کامروز امینی، مدیرکل پزشکی قانونی کهکیلویه و بویراحمد اظهار کرد: در بحث فوتی ناشی از سو مصرف موادمخدر ۳۴ مورد فوتی با انواع مواد مخدر داشتیم که افزایش ۶.۲۵ درصد افزایش داشته و ۳٠ فوتی در بویراحمد و چهار مورد در گچساران است.
وی افزود: شش فوتی ناشی از سو مصرف مواد مخدر را زنان تشکیل می‌دهد.
امینی با بیان اینکه در سه سال اخیر در حوزه معاینات بالینی، محور مراجعات سرپایی رتبه اول کشور را به نسبت جمعیت داریم، گفت: در شش ماهه گذشته در معاینات بالینی ۱٠ هزار و ۶۴۴ نفر به ادارات مراجعه کردند که هفت هزار و ۱۶۶ نفر آقایان بوده و سه هزار و ۴۷۸ نفر را زنان تشکیل داده که رشد سه درصدی به نسبت مدت مشابه سال قبل دارد.
مدیرکل پزشکی قانونی کهکیلویه و بویراحمد بیان کرد: در چهار حوزه مراجعات کارشناسی انجام که طی شش ماهه ابتدایی سال در معاینه اجساد ۳۶۱ جسد به دلایل مختلف مرگ طبیعی و غیر طبیعی به پزشکی قانونی ارجاع شده که این عدد به نسبت مدت مشابه سال قبل رشد ۱۳.۵ درصدی دارد.
وی افزود: ۲۸۱ مرگ غیر طبیعی با رشد ۱٠.۶ درصدی به نسبت مدت مشابه در 6 ماهه ابتدایی سال جاری رقم خورد که ۷۱ مرگ غیرطبیعی 6 ماهه مربوط به زنان است.
مدیرکل پزشکی قانونی کهکیلویه و بویراحمد گفت: در بحث آزمایشات با پوشش موارد مختلف، در شش ماهه نخست سال ۵٠۸ آزمایش بررسی که رشد ۱۱ درصدی داشته است.
امینی ابراز کرد: در شش ماهه نخست سال، ۱٠۱ پرونده در کمیسیون بررسی که کاهش ۲۶ درصدی داشته است. ۴۲ پرونده با موضوع قصور پزشکی بوده که ۱۲ پرونده منجر به محکومیت و ۳٠ پرونده منجر به برائت شده است.
وی خاطرنشان کرد: در بحث مراجعین ادعای نزاع، سه هزار و۲٠۴ مراجعه شکل گرفته که نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش ۲.۵ درصدی دارد و از این تعداد ۷۶۱ نفر را زنان تشکیل می‌دهند.
مدیرکل پزشکی قانونی کهکیلویه و بویراحمد همچنین از مراجعه ۱۶۰ نفر با موضوع حوادث کار با کاهش ۱۲.۶ درصدی خبر داد.
امینی گفت: در شش ماهه نخست سال ۱۱۷ مورد فوتی ناشی از تصادفات داشتیم که به نسبت مدت مشابه سال قبل ۲۷.۲ درصد افزایش داشته است.
وی از ثبت ۶۸ درخواست سقط جنین در استان طی شش ماهه ابتدایی سال جاری خبر داد و بیان کرد: از این تعداد ۶۳ گواهی صادر که ۵۱ مورد با درخواست مجوز صادر شده است.
مدیرکل پزشکی قانونی کهکیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در سال جاری در بخش‌های مختلف فعالیت‌هایی شکل گرفته و بالغ بر ۱٠ میلیارد ریال برای محوطه سازی پزشکی قانونی استان هزینه شد.
امینی با بیان اینکه مسیر سالن تشریح تکمیل شده است، خاطرنشان کرد: با تکمیل محوطه سالن تشریح جدید در پزشکی قانونی استان فعال شده است.
وی با اشاره به اینکه در سال ۱۴٠٠ ایجاد ساختمان پزشکی قانونی در سه شهرستان هدفگذاری شده است، تصریح کرد: راه‌اندازی ساختمان‌های پزشکی قانونی شهرستان‌ها در دست اقدام است.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today