ایرنا/ مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: نیروهای جمعیت هلال احمر در توفان حاره‌ای اخیر در جنوب استان به دو هزار و ۳۴۵ نفر امدادرسانی کردند که از این تعداد ۱۶۲ نفر در چادر اسکان اضطراری داده شدند.

علیرضا میربهاءالدین، مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان از استمرار امدادرسانی به مناطق طوفان زده جنوب سیستان و بلوچستان خبر داد و اظهار کرد: همزمان با وقوع توفان حاره‌ای در استان کار امدادرسانی به مردم آسیب دیده ۱۲ روستا توسط ۶۶ تیم عملیاتی در حال انجام است.
وی بیان کرد: ۱۴۶ تخته موکت، ۳۸۱ تخته پتو، یک‌هزار و ۱۱۵ کیلوگرم نایلون و ۱۴۴ عدد روکش چادر از جمله اقلام توزیع شده بین آسیب دیدگان توفان حاره‌ای در جنوب سیستان و بلوچستان بوده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: همچنین ۱۳۱ بسته غذایی۷۲ ساعته، ۱۷ بسته غذایی یک ماهه، ۷۵۰  قوطی کنسروجات، ۷۲۰ کیلوگرم برنج، یک‌هزار و ۲۰۰ قرض نان و قند،شکر و چای نیز در این مدت در مناطق آسیب توفان استان بین مردم توزیع شده است.
وی افزود: ۳۷۶ نفر روز امدادگر با به‌کارگیری ۳۴ دستگاه خودروی عملیاتی جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان در شهرستان‌های سرباز، چابهار و کنارک کار امدادرسانی را بر عهده دارند.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today