ایرنا/ مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری گفت: پنج هزار و ۶۷۰ نفر در قالب ۱۱ هزار خانوار در شهرستان‌های کوهرنگ، اردل و فارسان این استان از زلزله ۵.۷ ریشتری چلگرد متاثر شدند که در همین راستا ۱۰۶ خانه به طور کامل آوار و برای اسکان موقت خانوارها ۸۵ چادر توزیع شده است.

ایرج کیانی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: بیشترین منطقه متاثر از زلزله در شهرستان کوهرنگ و شامل روستاهای گراب، دره هندو، چلگرد و صمصامی بوده است.
وی تصریح کرد: تیم‌های واکنش سریع جمعیت هلال‌احمر به همراه یک دستگاه بالگرد در شهرستان کوهرنگ در حالت آماده‌باش هستند.
قائم مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست از وارد شدن ۵۳ میلیارد خسارت به تاسیسات این شرکت در شهرستان کوهرنگ خبر داد و گفت: افت آب، شکستگی و آسیب به خطوط انتقال، خسارت به حوضچه‌ها و تاسیسات آبرسانی از جمله این خسارت‌ها بوده است.
سهراب بهرامی با بیان این مشکل آبرسانی در تمامی مناطق زلزله زده استان برطرف شده است، اظهار کرد: در روزهای اخیر تنها روستای مورز با قطعی آب روبه‌رو بود که با آبرسانی سیار خدمات‌رسانی به روستاییان تداوم یافت.
وی با بیان اینکه ۸۴ درصد منابع آب شهرستان کوهرنگ از چشمه‌ها تامین می‌شود، افزود: چشمه‌ها در زمان بروز حوادث از جمله سیل و زلزله به‌شدت آسیب‌پذیر هستند.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری نیز از وارد شدن خسارت به بیش از سه هزار واحد مسکونی در شهرستان کوهرنگ خبر داد و تصریح کرد: از این تعداد ۳۴۰ واحد باید بازسازی شود.
فرشید ریاحی سامانی افزود: تمامی واحدهای مسکونی در شهرستان کوهرنگ و تعدادی در شهرستان‌های فارسان و اردل دچار آسیب شده است.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday