ایرنا/ نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد گفت: حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در استان یک ضرورت و شرط تحقق این مهم کار و تلاش مضاعف است.

حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی،نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد روز سه‌شنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب فرهنگی و دینی است بیان داشت: فرهنگ و اقتصاد در کنار هم هستند، فرهنگ پایه اقتصاد است و بدون آن اهداف مطلوب اقتصادی حاصل نمی شود.
وی اظهار داشت: اقتصاد و فرهنگ در کنار هم موجب توسعه متوازن می‌شوند که در نتیجه آن اقشار مختلف مردم از امکانات بهره‌مند و برخوردار خواهند بود.
وی گفت: شورای فرهنگ عمومی عالیترین نهاد برای سیاست‌گذاری موضوعات فرهنگی می باشد و در طول چند ماه گذشته بنابر اعلام این شورا، کمیته های زیرمجموعه آن تشکیل و برش فرهنگی استان در پنج مسئله اولویت بندی و تصویب شد.
امام جمعه خرم آباد بیان کرد: مجموعه هایی در حال فعالیت سازنده، هر کدام دارای اسناد بالادستی و در حال تلاش برای موفقیت نظام اسلامی و برنامه های دینی هستند که در این راستا برای ساماندهی فعالیت نهادهای مختلف، سند برش فرهنگی استان تدوین شد.
حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی بیان کرد: مشکل در اسناد بالادستی نیست بلکه در نحوه اجرا می باشد بنابراین باید در تنظیم سند خوب عمل کنیم و اقدامات لازم را با حساسیت انجام دهیم.
وی ادامه داد: وظایف بسیاری از نهادها در این سند تصویب شده است که باید حلقه ها را به یکدیگر متصل کنیم.

آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy