ایسنا/ مدیرکل دامپزشکی استان همدان از ضبط و معدوم سازی ۴۰۰ کیلوگرم گوشت قرمز غیر قابل مصرف از یکی از قصابی‌های همدان خبر داد.

محمودرضا رسولی، مدیرکل دامپزشکی استان همدان اظهار کرد: بازرسی‌ها توسط مجموعه دامپزشکی به صورت مدون و برنامه‌ریزی شده از تمامی سطح مختلف شهر، حاشیه شهر و داخل شهر بازرسی انجام می‌شود.
وی افزود: نظارت و بازرسی از مراکز عرضه و توزیع گوشت و مواد خام دامی و قصابی‌ها به صورت مداوم انجام می‌شود و در این راستا در عصر روز گذشته ۲۰ مهر ماه از یک قصابی ۴۰۰ کیلوگرم گوشت قرمز غیر قابل مصرف ضبط و معدوم سازی شد.
مدیرکل دامپزشکی استان همدان همچنین در بخش دیگری از سخنان خود از ضبط و معدوم سازی ۲۹۱ کیلوگرم مرغ تاریخ منقضی توسط بازرسین دامپزشکی همدان خبر داد و گفت: در پی بازرسی صورت گرفته توسط بازرسان بهداشتی دامپزشکی مقدار ۲۹۱ کیلوگرم گوشت مرغ تاریخ منقضی از یک واحد صنفی کشف، ضبط و امحاء شد.
وی خاطرنشان کرد: در راستای صیانت از بهداشت و سلامت عمومی جامعه و همچنین تلاش در راستای تحقق شعار نظارت دامپزشکی از مزرعه تا سفره، بازرسان بهداشتی دامپزشکی استان در قالب دو شیفت کاری صبح و بعدازظهر  فعالیت خود را با هدف نظارت بر مراحل تولید، نگهداری، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی سالم و بهداشتی به‌صورت مرتب و روزانه انجام می‌دهند.
وی افزود: در پی بازرسی کارشناسان نظارت بر بهداشت عمومی این اداره از واحدهای تولید، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی سطح شهر همدان، مقدار ۲۹۱ کیلوگرم گوشت مرغ به‌علت انقضاء تاریخ مصرف درحضور کارشناسان تعزیرات حکومتی امحاء شد.
رسولی در پایان خاطرنشان کرد: شهروندان درصورت مشاهده تخلفات بهداشتی می‌توانند به مجموعه دامپزشکی موضوع را از طریق سامانه ۱۵۱۲ اطلاع‌رسانی کنند.

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today