اروم نیوز/ فرمانده هنگ مرزی خوی گفت: با هوشمند سازی مرزها و به کارگیری تجهیزات مدرن و اپتیکی، قاچاق از مرزهای خوی ۶۰ درصد کاهش یافته است.

محمد رستم زاده، فرمانده هنگ مرزی خوی اظهار کرد: هوشمندسازی مرزها یکی از مهمترین و اصلی ترین اهداف مرزبانی کشور در راستای برقراری امنیت پایدار است.
وی در خصوص پدیده شوم قاچاق نیز گفت: با بهره گیری از هوشمندسازی مرزها و تجهیزات نوین مربوطه و گشت ها و کنترل ها و کمین های هدفمند میزان قاچاق نیز تا ۶۰ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.
فرمانده هنگ مرزی خوی به گسیل اتباع خارجی به مرزهای شهرستان خوی اشاره کرد و افزود: ورود غیر قانونی و جلوگیری از تردد اتباع خارجی از مرزهای شهرستان خوی از مهمترین معضلات مرزی با سایر کشورهای هماسیه می باشد.
وی گفت: کارهای بسیار مهمی در این خصوص انجام شده که ازجمله می‌توان به تجهیز هنگ مرزی به پهپادها، دوربین های حرارتی و سایر تجهیزات نوین اشاره کرد.
رستم زاده تصریح کرد: قاچاق کالا موجب کاهش سرمایه گذاری در صنایع، کاهش حجم فعالیت های تولیدی در داخل کشور و در نتیجه کاهش اشتغال می شود.
وی بیان کرد: مرزبانی جمهوری اسلامی ایران تمام تلاش خود را در راستای برقراری امنیت پایدار در نقاط مختلف کشور و علی الخصوص مرزهای این مرز و بوم به کار گرفته است تا امنیت مردم و مرزها به طور کامل تامین شود.
فرمانده هنگ مرزی خوی با اشاره به برخی از برنامه های مورد اجرا در هفته گرامی‌داشت نیروی انتظامی، اظهار کرد: تجلیل از خانواده های معظم و معزز شهدا و ایثارگران و کارکنان ساعی هنگ مرزی، تعامل با مرزنشینان و رسیدگی به مشکلات مرزنشینان، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی مرزبانان و مرزنشینان ازجمله برنامه های متنوع مورد اجرا در این هفته مبارک است.

 
 

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today