صدا و سیما/ به دستور وزیر جهاد کشارزی، انتقال آب از سد میرزای شیرازی به خفر انجام خواهد شد.

دکتر سید جواد ساداتی نژاد، وزیر جهاد کشاورزی در سفر به شهرستان خفر بیان داشت: خفر شهرستانی است که از ان به عنوان یک قطب کشاورزی در استان فارس می توان نام برد. 
دکتر سید جواد ساداتی نژاد افزود: طرح انتقال آب از سد میرزای شیرازی به خفر با کمک مردم و تسهیلات بانک کشاورزی و حمایت‌های دولتی طی چند سال آینده به سرانجام خواهیم رسید. 
وی با اشاره به ظرفیت کشاورزی و باغداری منطقه نیز افزود: پیشنهاد می‌ شود به جای شهرک صنعتی، شهرک کشاورزی ایجاد و صنایع تبدیلی در خفر راه اندازی شود، توسعه کشت گلخانه ای و ارایه تسهیلات ارزان قیمت از دیگر وعده های وزیر جهاد کشاورزی به مردم خفر بود.
وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: در این سفر همچنین توسعه فضای بیمارستانی و مدارس را  پیگیری خواهم کرد 
دکتر رضایی رئیس کمیسیون عمران مجلس در خصوص مسائل شهرستان خفر گفت: عمده اقتصاد شهرستان خفر بر پایه کشاورزی است، ولی امروز مردم این منطقه به دلیل خشکسالی نیازمند کمک هستند.
وی افزود: شرایط آب و هوایی و خاک مناسب کشاورزی در خفر وجود دارد و تنها مشکل آن کمبود آب است، که برای حل آن طرحی را آماده کرده امیدواریم با حمایت‌های دولتی و مردم در برنامه هفتم بودجه، انتقال آب به زمین‌های حاصلخیز شهرستان انجام ‌شود.
رضایی ادامه داد: اولویت دوم خفر راه اندازی شهرک صنعتی شهرستان خفر است که مراحل اولیه آن انجام شده و انتظارات ما در این سفر تامین منابع مالی آن است.
وزیر جهاد کشاورزی در ادامه سفر به خفر صندوق کار آفرینی امید این شهرستان را افتتاح و از بیمارستان خاتم الانبیا(ص) خفر بازدید کرد.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online