مهر/ فرماندار خوسف گفت: نرخ قبولی دانش آموزان شهرستان خوسف در کنکور سراسری نسبت به سال گذشته بیش از دو برابر رشد داشته است.

محمد علی آخوندی، فرماندار خوسف اظهار داشت: ۱۵ درصد پذیرفته شدگان دانشگاهی شهرستان در رشته‌های پزشکی بوده‌اند که نشان از وجود استعدادهای بسیار خوبی در سطح شهرستان است.
وی ادامه داد :۲۴ نفر از دانش آموزان شهرستان در رشته‌های دانشگاه‌های خاص پذیرفته شده‌اند.
فرماندار خوسف اظهار داشت: ۵ نفر در رشته‌های پزشکی شامل داروسازی، پزشکی عمومی، داروسازی و علوم آزمایشگاهی، ۴ نفر دانشگاه فرهنگیان، یک نفر دانشگاه امام حسین(ع) و مابقی نیز در دانشگاه‌های دولتی قبول شده‌اند.
آخوندی از دلایل مهم این افزایش چند برابری قبول شدگان در رشته‌های را تلاش و جدیت دانش آموزان، معلمان، برنامه‌ریزی شواری آموزش و پرورش، تاکید و پیگیری خانواده‌ها، مشاوره‌های درست و، کمک خیرین جهت حمایت از دانش آموزان با مشکلات مالی و … عنوان کرد.
وی گفت: مسئولین باید شرایط را برای نسل‌های آینده شهرستان ریل گذاری نمایند تا شرایط ورود دانش آموزان به رشته‌ها و رتبه‌های برتر کنکور سراسری مهیا شود.
آخوندی اظهار داشت: باید از اکنون برای موفقیت دانش آموزان شهرستان خوسف در کنکور سال آینده برنامه‌ریزی کرد.
فرماندار خوسف افزود: از محل اعتبارات سال ۹۹ میزان ۲۲ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال به آموزش و پرورش شهرستان برای تکمیل ۲۴ پروژه در نظر گرفته شده است که ۵۵ درصد این اعتبار معادل ۱۲ میلیارد و ۲۸۲ میلیون ریال تخصیص پیدا کرده است.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today