پلیس فتا/ رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی از شناسایی فردی که با سرقت گوشی تلفن همراه یکی از بستگان، اقدام به ایجاد اکانتی در روبیکا کرده بود، خبر داد. 

سرهنگ "علی محمدپور، رئیس پلیس فتا استان خراسان جنوبی در تشریح این خبر بیان داشت: در ‌پی مراجعه شخصی به این پلیس و طرح شکایت مبنی بر سرقت گوشی تلفن همراه و ایجاد اکانت روبیکا با سیم کارت وی توسط فرد یا افرادی ناشناس، پرونده‌ای در این پلیس تشکیل شد.
این مقام انتظامی افزود: شاکی در ادامه اظهاراتش عنوان داشت من و مادرم در یک ساختمان زندگی می‌کنیم، مدتی پیش در یک مهمانی خانوادگی مقداری پول نقد و یک دستگاه گوشی تلفن همراه اندروید به سرقت رفته و با سیم کارت داخل گوشی یک اکانت روبیکا ایجاد شده، همچنین یک عدد دستگاه گوشی تلفن همراه دیگر نیز از خواهرزاده‌ام به سرقت رفته است.
این مقام مسئول بیان کرد: در بررسی‌های اولیه انجام شده بر روی پرونده و با توجه به این موضوع که سرقت گوشی و ایجاد اکانت در مهمانی خانوادگی اتفاق افتاده بود، افسران سایبری بعد از تکمیل تحقیقات، متهم شناسایی و هویت وی کشف شد.
سرهنگ محمدپور گفت: با اقدامات تخصصی محرز گردید سرقت گوشی و ایجاد اکانت توسط یکی از بستگان وی انجام شده، بر همین اساس شاکی پس از رسیدن به حق وحقوق خود ازشکایت خود صرف نظر و رضایت خود را اعلام داشته است، بنابراین پرونده برای پایان مراحل قضایی به دادسرا ارجاع داده شد.
این مقام سایبری به هموطنان هشدار داد: با قرار دادن رمز پین گوشی و همچنین رمز گذاری برروی فایل‌های خود در تلفن همراه‌ و همچنین قرار دادن پسورد بر روی اپلیکیشن‌های شبکه‌های اجتماعی که بر روی گوشی هوشمند نصب می‌باشد، مانع از دستیابی افراد غیر به اطلاعات آن گردند.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: شهروندان هشدار‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای ‌مجازی یا پیام‌ رسان‌های‌‌ موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس‌ فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today