ایرنا/ فرماندار اردکان گفت: برخورد با ساخت‌وساز و تغییرکاربری‌های غیرمجاز در این شهرستان از طریق ایجاد گشت مشترک تشدید می‌شود.

مصطفی پوردهقان، فرماندار اردکان در این رابطه اظهار کرد: در شرایط زیست محیطی فعلی اردکان، اهمیت حفظ کاربری فضای سبز و باغات دوچندان است و همه دستگاه‌های مرتبط باید بدون اغماض و قاطعانه برخورد کنند.
وی با بیان اینکه در حوزه پیشگیری و برخورد با تخلفات، انتظارات برآورده نشده، افزود: جهادکشاورزی به‌عنوان متولی حفظ کاربری باید جدی‌تر حراست و مراقبت کند.
پوردهقان با تشریح شرایط کنونی اردکان از جمله واحدهای صنعتی آلاینده زنجیره‌وار متمرکز در دشت عقدا - اردکان بیان کرد: این موضوع، تجمیع آلایندگی را به‌وجود آورده و درصورت از بین‌ رفتن فضاهای سبز از طریق تخریب باغات برای ساخت‌وساز، آلودگی‌ها تشدید می‌شود.
فرماندار اظهار کرد: ازسوی دیگر برای کشاورزی نیز تنها همین فضا باقی‌مانده و با تغییرکاربری‌های غیرمجاز حتی با اعتراضات محدود عده‌ای از ذی نفعان برخورد می‌شود.
وی با تقدیر از همکاری دستگاه قضایی گفت: تشدید برخورد با ساخت‌وسازها و تغییرکاربری‌های غیرمجاز با ایجاد گشت مشترک در دستور کار است.

  
  

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today