فارس/ مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز از شناسایی و کشف ۴۱ دستگاه استخراج رمز ارز دیجیتال طی هفته‌ی اخیر از نقاط مختلف شهر تبریز توسط همکاران این شرکت خبر داد.

عادل کاظمی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز با بیان اینکه در کنار کشف‌های مراکز غیرمجاز بزرگ استخراج رمز ارز، روزانه دستگاه‌های غیرمجازی در واحدهای مسکونی و تجاری داخل شهر شناسایی و کشف می‌شوند، اظهار کرد: در راستای کاهش پیک بار شبکه و جلوگیری از خاموشی به سایر مشترکان و مقابله با انشعابات غیرمجاز، همکاران ما موفق شدند با گزارش مردمی و با حضور عوامل محترم پلیس امنیت اقتصادی یک مرکز استخراج غیرمجاز رمز ارز و کالای قاچاق ماینر را شناسایی و کشف کنند.
وی در تشریح این عملیات گفت: با گزارش‌های مردمی و هماهنگی با عوامل نیروی انتظامی و مراجع قضایی موفق شدیم ۴۱ دستگاه استخراج رمز ارز غیرمجاز را از نقاط مختلف شهر تبریز کشف کنیم. کشف‌های صورت گرفته به صورت موردی شامل ۳۶ دستگاه در یک انشعاب در امور برق قراملک و پنج دستگاه در سه انشعاب از سه منزل مسکونی در چهارراه عباسی، محله‌‌ یوسف‌آباد و کوی روشن واقع در امور برق روشنایی بودند. توان مصرفی دستگاه‌های رمز ارز کشف شده ۸۲ کیلووات بود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز در پایان از کشف و شناسایی بیش از ۹ هزار ماینر از سال ۹۸ تا کنون خبر داد.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today