ایرنا/ مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت: وقوع حوادث مختلف در نیمه نخست امسال بیش از هشت هزار و ۸۶۸ میلیارد ریال به بخش های کشاورزی و زیرساخت های استان خسارت وارد کرد. 

جواد نظری، مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی اظهار کرد: در این مدت وقوع سیل، تگرگ و سرمازدگی در استان بیش از هشت هزار و ۴۷۲ میلیارد ریال به کشاورزان و دامداران استان خسارت وارد کرده است.
وی افزود: در این حادثه‌ها، ٧٩٨ راس دام و یک هزار و ۳۲۶ قطعه طیور تلف و ۱۱۲ هزار و ۷۷۸ هکتار از کشتزارها و هفت هزار و ۷۹۹ هکتار از باغ‌ها دچار خسارت شده است.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی خاطرنشان کرد: وقوع سیل به ۱۳۵ مورد از منابع آبی از جمله چاه و قنات خسارت شده و ۱۷۷ مورد از تاسیسات کشاورزی، ساختمان و ادوات هم دچار آسیب شده است.
نظری با اشاره به خسارت های حادثه های طبیعی به راه‌ها گفت: در نیمه نخست امسال ٢٧٥ کیلومتر از راه‌ها و ۱۲۸ دستگاه ابنیه فنی در این محورها دچار خسارت شده است.
وی اظهار کرد: میزان خسارت سیل و بارندگی‌ها به راه‌های استان ۲۹۵ میلیارد و ۹۷۷ میلیون ریال برآورد شده است.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی خاطرنشان کرد: وقوع زلزله در اردیبهشت ماه امسال هم ١٠٠ میلیارد ریال خسارت به بخش‌های مختلف زیرساختی وارد کرد که در قالب اعتبارات تملک دارایی به دستگاه ها برای جبران بخشی از خسارات پرداخت شده است. 

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today