ایرنا/ مدیر جهاد کشاورزی گیلانغرب گفت: ۳۹ تُن محصول پسته از سطح ۳۳ هکتار از باغات بارور این شهرستان برداشت و روانه بازار مصرف داخلی شد.

«سعید حیدرپور»، مدیر جهاد کشاورزی گیلانغرب روز یکشنبه بیان داشت: سطح زیر کشت باغات پسته این شهرستان ۸۸ هکتار است  که از این میزان در حال حاضر ۳۳ هکتار بارور است.
وی اظهار داشت: ثمردهی محصول پسته باغات شهرستان گیلانغرب به مرحله اقتصادی و سوددهی رسیده است.
مدیر جهاد کشاورزی گیلانغرب، میانگین عملکرد هر هکتار از باغ‌های پسته این شهرستان را امسال به صورت پسته تر، یک هزار و  ۱۲۰ کیلوگرم و به صورت پسته خشک شده ۵۰۰ تا ۶۰۰ کیلوگرم اعلام کرد و یادآور شد: ادامه وضعیت آب و هوایی هر سال در میزان تولید پسته به لحاظ سال آوری بودن آن تاثیر بسزایی دارد.
حیدرپور اضافه کرد: ارقام پسته تولیدی این شهرستان از بهترین نوع «کله قوچی» و «احمدآقایی»، «فندقی» و «بادامی» است.
وی با بیان اینکه مناطق چله، حیدریه و حومه از توابع گیلانغرب به لحاظ موقعیت آب و هوایی، برای کاشت و پرورش نهال پسته مناسب است، گفت: پسته یکی از محصول‌های مهم باغی شهرستان است که با شرایط آب و هوایی منطقه سازگاری خوبی دارد و هر سال ۱۰ درصد به سطح باغات بارور افزوده می‌شود.
شهرستان گیلانغرب ۴۱ هزار هکتار زمین کشاورزی و باغی دارد که سالیانه ۱۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی و دامی در این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف می‌شود.  

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today