تسنیم/ دادستان اصفهان در خصوص بحران آلودگی هوا به مسئولان استان هشدار داد و گفت: کوتاهی مسئولان متولی در این زمینه از مصادیق ترک وظایف قانونی و قابل تعقیب است.

علی اصفهانی، دادستان اصفهان اظهار کرد: دستگاه قضایی در دو سال گذشته  به‌صورت جدی در موضوع مقابله با آلایندگی‌های محیطی و آلودگی هوا ورود داشته و دستورات قاطعی از حیث برخورد با صنایع آلاینده، کارگاه‌های تولید زغال و توسعه غیرقانونی سنگ‌بری‌ها و کوره‌های گچ و آجرپزی نیز صادر شده است. 
وی از رویه جاری در دستگاه‌های متولی که فقط پس از ایجاد شرایط بحرانی آلودگی هوا یا همزمان با آن مصوباتی را به صورت ناقص اجرا می‌کنند، انتقاد کرد و افزود: از شهریور ماه به مراجع استانی و شهرداری و شورای شهر ابلاغ شده که علاوه بر اقدامات زیربنایی باید با لحاظ نظر کارشناسان و به صورت علمی تقویم بازه‌های زمانی که مستعد استقرار شرایط جوی و به تبع آن افزایش آلودگی هوا هستند، تهیه و مصوبات متناسب با شرایط قبل از ایجاد بحران اجرایی شود تا مخاطرات و تأثیرات بر سلامت شهروندان به حداقل ممکن برسد.
دادستان اصفهان کوتاهی مسئولان متولی در این زمینه را از مصادیق ترک وظایف قانونی و قابل تعقیب عنوان و خاطرنشان کرد: نظارت بر این موضوع در حوزه پیشگیری از وقوع جرم دادسرای مرکز استان به صورت ویژه پیگیری خواهد شد.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today