ایرنا/ رئیس مرکز بهداشت سنندج گفت: در راستای اعمال محدودیت‌های ویژه کرونا، بازرسان بهداشت محیط این مرکز با ارائه آموزش و راهنمایی‌های لازم، از برگزاری ۱۵ مراسم جشن خانوادگی در این شهرستان ممانعت کردند.

دکتر جهانبخش یوسفی، رئیس مرکز بهداشت سنندج اظهار کرد: با توجه به اینکه گردهمایی‌های غیرضروری و مناسبتهای خانوادگی و تجمعات، کانون انتشار سریع بیماری کرونا است، در این زمینه بر اساس دریافت گزارش‌های مردمی و بازرسی سطح شهر، دورهمی‌های خانوادگی شناسایی شده و با هدایت، ارشاد و راهنمایی‌های لازم کارشناسان این مرکز با بانیان مجالس در خصوص عدم برگزاری و در موارد اندکی خاتمه این مراسم‌ها، اقدام شد.
وی به بازرسی از پاساژهای بزرگ در شهر سنندج به منظور اجرا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی اشاره کرد و گفت: در راستای استمرار اقدامات نظارتی ۹ گشت مشترک ستادی از ۵۷ مکان بازدید شد و در سطح بازدیدهای کارشناسان محیطی، ۴۶۲ واحدصنفی مختلف و پاساژهای سطح شهر و اماکن بین‌راهی و مطب پزشکان مورد بازدید قرار گرفت.
رئیس مرکز بهداشت سنندج با اشاره به اینکه بازرسان این مرکز ۱۸۱ مورد بازدید از اماکن و مراکز عرضه مواد خوراکی و غذای آماده در راستای نظارت برسلامت عرضه مواد غذایی انجام دادند، افزود: ۸۴۶ نفر از شهروندان سنندجی در مراکز نمونه گیری تست کرونا از نظر ابتلا به این بیماری مورد نمونه‌برداری قرار گرفتند.
دکتر یوسفی با اشاره به پلمپ یک باب جگرکی به خاطر عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، ادامه داد: هفت واحد صنفی مختلف نیز به دلیل عدم رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی اخطاریه ۲۴ ساعته بهداشتی دریافت کرده و ۷۵ کیلوگرم انواع مواد غذایی تاریخ گذشته و غیرمجاز کشف و ضبط شد.
وی در زمینه نظارت بر عرضه نان سالم گفت: بازرسان این مرکز ضمن بازدید از تعدادی از خبازی‌های سطح شهر سنندج، از ۶ واحد نان برای تایید سلامت نان از نظر میزان نمک تعیین شده و عدم استفاده از جوش شیرین نمونه برداری کردند.
رئیس مرکز بهداشت سنندج اظهار کرد: پیگیری هشت مورد اخطاریه‌های صادر شده گذشته و هشت مورد شکایات مردمی از صنوف در دستور کار بازرسان قرار گرفت.
یوسفی به روند فعالیتهای نظارتی بر اقدامات انجام گرفته در راستای بهبود کیفیت آب شرب شهری اشاره کرد و گفت: ۳۹ مورد نمونه برداری از آب و ۲۲۴ مورد تست کلرسنجی توسط کارشناسان بهداشت محیط به انجام رسیده است.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online