مهر/ نماینده مردم لارستان، خنج، اوز و گراش در مجلس گفت: مردم چهار شهرستان جنوبی فارس خواستار تأمین آب به این مناطق بودند که باید در سفر رئیس جمهور مورد توجه قرار می گرفت.

حسین حسین‌زاده، نماینده مردم لارستان، خنج، اوز و گراش در مجلس ظهر سه شنبه در تذکری در صحن علنی مجلس شورای اسلامی بیان داشت: مردم حوزه‌های انتخابیه چهار شهرستان جنوبی فارس بنده به مصوبات رئیس جمهور خواستار در خصوص تأمین آب بخش مرکزی گراش و پنج بخش جنوب فارس گلایه دارند که هیچ بودجه‌ای در سفر رئیس جمهور به آنها اختصاص نیافته است.
وی اظهار داشت: امیدوارم اکنون که در هفته وحدت قرار داریم، به پاس احترام به مردم اهل‌سنت جنوب فارس به خصوص مردم شهرستان اوز که اهل مطالعه و فرهنگ هستند، این شهرستان در سال جاری به عنوان «پایتخت کتاب ایران» معرفی شود.
وی افزود: هزینه‌های زیادی در این رابطه انجام گرفته و چند سال است که اوز جزو نامزدهای نهایی دریافت این عنوان است.
نماینده مردم شهرستان‌های لارستان، خنج، اوز و گراش در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر سفرهای استانی هیأت دولت خطاب به رئیس‌جمهور گفت: آقای رئیس‌جمهور، سفرهای استانی امیدها را در دل‌های مردم زنده کرده است، اما ضرورت دارد، نگاه کارشناسی به مصوبات و اختصاص بودجه رعایت شود.
او اضافه کرد: آب بخش مرکزی شهرستان گراش و ۵ بخش جنوبی شهرستان استان فارس و هشتاد روستای این منطقه وضعیت مناسبی ندارد که چند بار هم در مجلس و هم در جلسه شورای اداری استان در حضور حضرتعالی مطرح کردم، اما متأسفانه در مصوبات سفر به فارس نیامد و این مورد تبعیض در اختصاص بودجه و اعتبارات در سفرهای استانی است که ما به آن اعتراض داریم.
نماینده مردم شریف لارستان، خنج، گراش و اوز همچنین خطاب به وزیر نیرو عنوان کرد: قبض برق کشاورزان بین ۲ تا ۸میلیون تومان صادر شده است و متأسفانه به این موضوع رسیدگی نمی‌شود.
حسین‌زاده خاطرنشان کرد: در حوزه راه و شهرسازی نیز جاده چک‌چک و تونل شهدای خلیج‌فارس(بالنگستان) که مطالبه ۵۹ ساله مردم این منطقه است، علی‌رغم پیشرفت ۵۰ درصدی مورد توجه کافی قرار نگرفته است. جاده‌های آب‌باریک بنارویه و فرشته‌جان جویم نیز بدین‌گونه است.
وی در خصوص حوزه بهداشت و درمان هم گفت: موضوع تأمین سی‌تی‌اسکن شهر بیرم و شهرستان اوز نیز مدت‌هاست که بر زمین مانده است.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online