باشگاه خبرنگاران/ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان از جان باختن یک نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته بر اثر ابتلا به کرونا در این استان خبر داد.

محمد طاهری، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار کرد: با فوت یک بیمار دیگر در ۲۴ ساعت گذشته آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در استان از ابتدای اپیدمی ویروس تاکنون به ۲ هزار و ۹۶۹ مورد رسیده است.
او افزود: همچنین با شناسایی ۳۹۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در این استان، مجموعبیماران بستری مثبت به ۲۹ هزار و ۳۷۶ و بیماران سرپایی مثبت به ۹۳ هزار و ۲۹ نفر رسید.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌های استان با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۹۲۴ نفر بود که ۱۳۸ نفر از مراجعان به بیمارستان‌ها در بخش عادی بستری شدند.
طاهری ادامه داد: ۱۸ بیمار مبتلا به کرونا در بخش آی. سی. یو مراکز درمانی استان بستری هستند و در مجموع وضعیت جسمی ۳۹ بیمار بستری در بیمارستان‌های استان وخیم گزارش شده است.
او درباره آخرین وضعیت بیماران کرونایی در شهرستان‌های استان نیز گفت: شمار بیماران کرونایی بستری از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون در بیمارستان‌های اسدآباد یک هزار و ۵۳۸ و بهار یک هزار و ۴۶۵، تویسرکان یک هزار و ۴۸۸، رزن یک هزار و ۱۶۱، درگزین ۳۹۱، فامنین ۳۹۴ و کبودراهنگ یک هزار و ۴۴۱ نفر است.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان بیان کرد: همچنین تاکنون پنج هزار و ۵۱۲ نفر در ملایر، سه هزار و ۸۸۹ نفر در نهاوند و ۱۱ هزار و ۴۶۹ نفر نیز در شهرستان همدان به ویروس کرونا مبتلا و بستری شده اند.
از ۱۰ شهرستان تابعه استان همدان، شهرستان‌های همدان، نهاوند، اسدآباد، رزن و درگزین در وضعیت نارنجی و پنج شهرستان مابقی در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

 
 

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today