باشگاه خبرنگاران/ استاندار بوشهر گفت: مرکز جدید پرورش میگو در منطقه رمله گناوه به وسعت بیش از هزار و ۶۰۰ هکتار شناسایی شده است.

احمد محمدی‌زاده، استاندار بوشهر با اشاره به اینکه تولید میگو پرورشی یکی از برنامه‌های استان است، بیان کرد: بر اساس آمار‌های موجود بیش از ۶۰ درصد میگو پرورشی کشور در استان بوشهر تولید می‌شود که نشان از ظرفیت و جایگاه تولید این آبزی در استان است.
وی بر توجه ویژه برای جلوگیری از شیوع بیماری لکه سفید میگو تاکید کرد و افزود: اقدام‌های لازم برای ضدعفونی مراکز پرورش میگو باید مورد توجه قرار گیرد.
استاندار بوشهر یکی از مصوبات سفر رئیس جمهور به استان را واگذاری یک هزار و ۵۰۰ هکتار زمین برای پرورش میگو دانست و ادامه داد: ۸۰۰ هکتار زمین در شیف و ۷۰۰ هکتار در دیلم برای واگذاری به جوانان برای پرورش میگو تعیین شده است.
محمدی‌زاده از شناسایی مرکز جدید پرورش میگو در منطقه رمله گناوه خبر داد و  عنوان کرد: پس از انجام مطالعات و ایجاد زیرساخت‌های لازم واگذاری زمین برای پرورش میگو به سرمایه‌گذاران آغاز می‌شود.
وی مساحت این منطقه بیش از یک هزار و ۶۰۰ هکتار اعلام کرد و با تاکید بر استفاده از فناوری جدید در پرورش میگو، گفت: در منطقه رمله از فناوری‌های نوین برای پرورش این آبزی استفاده خواهد شد.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar