رسا/ مراجع تقلید و علما در دیدار محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی بر لزوم رسیدگی مجلس به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم تأکید کردند.

محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی امروز به‌منظور دیدار با مراجع تقلید و علما و بررسی وضعیت استان به قم سفر کرد.
وی در ابتدای سفر خود میهمان حجت‌الاسلام والمسلمین سید جواد شهرستانی نماینده آیت‌الله سیستانی بود و در ادامه با حضرت آیت‌الله حسین نوری همدانی و حضرت آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی دیدار و گفت‌وگو کرد.
قالیباف با حضور در جامعه مدرسین، با آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری، رییس شورای عالی حوزه های علمیه دیدار و گفت و گو کرد.
وی ظهر امروز نیز به زیارت مضجع شریف حضرت معصومه(س) رفت و با آیت‌الله سعیدی دیدار و گفت و گو کرد.
خاطرنشان می‌شود، احمد امیرآبادی فراهانی و مجتبی ذوالنوری نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی و بهرام سرمست استاندار قم نیز در این دیدار حضور داشتند.
اگر مردم کنار مسؤولان نباشند کاری از پیش نخواهد رفت
قالیباف در ادامه در بیت حضرت آیت الله علوی گرگانی حضور یافت و حضرت آیت الله علوی گرگانی در این دیدار مسأله فرهنگ جامعه را بسیار مهم خواند و تصریح کرد که اگر فرهنگ جامعه ای از دست برود، سبب فاصله گرفتن مردم از مسؤولان می شود که بالاترین عذاب است.
وی بر ضرورت حضور مسؤولان میان مردم تأکید کرد و بیان داشت که کار باید به دست مردم پیش برود، از این رو اگر آنها کنار مسؤولان نباشند کاری از پیش نخواهد رفت.
حضرت آیت الله علوی گرگانی با تأکید بر رسیدگی نمایندگان به مسائل اقتصادی و معیشتی مردم اظهار داشت که وقتی خبردار شدم افراد لایقی در رأس کار آمده اند خوشحال شدم و اکنون انتظار داریم هرچه زودتر آثار و برکات این حضور را ببینیم.

مجلس قانونی برای برداشتن دیرکرد بانک ها تصویب کند
حضرت آیت الله نوری همدانی نیز در دیدار با قالیباف حضور مسؤولان میان مردم را سبب دلگرمی آنها توصیف کرد و کنترل و مهار گرانی های کالای ضروری را وظیفه اصلی نمایندگان مجلس دانست
وی در بخش دیگر از سخنان خود با انتقاد از اخذ دیرکرد در بانک های کشور، تصریح کرد که اخذ دیرکرد نوعی ربا بوده و حرام است، از این رو مجلس باید قانونی برای برداشتن دیرکرد تصویب و بر اجرایی شدن آن نظارت کند.

آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran