ایسنا/ سخنگوی فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از سفر تعدادی از اعضای این فراکسیون به استان کردستان خبر داد و گفت: این سفر در راستای وظایف ملی نمایندگان و جهت آشنایی بیشتر با ظرفیت‌ها، چالش‌ها و مطالبات بانوان کردستانی در هفته وحدت صورت گرفت.

سارا فلاحی، سخنگوی فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با تشریح سفر تعدادی از اعضای فراکسیون زنان مجلس به استان کردستان، بیان کرد: اعضای فراکسیون زنان ابتدا در بدو ورود به کردستان در فرودگاه سنندج مورد استقبال رسمی استاندار کردستان قرار گرفتند و در دیداری به بررسی برخی مسائل مهم حوزه زنان و خانواده در این استان پرداختند. نمایندگان سپس به دیدار نماینده ولی فقیه در استان کردستان رفتند و هر کدام طی سخنانی به تشریح برنامه ها و اهداف فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی پرداختند.
وی در ادامه اظهار کرد: نماینده ولی فقیه در استان کردستان در این دیدار با انتقاد از مغفول ماندن ارتقای آموزش خانواده، بر ضرورت توجه به رفع مشکلات زنان سرپرست خانوار و استفاده از ظرفیت نخبگان علمی، افراد شاخص و هنرمندان تاکید کرد و گفت که باید به سه معضل طلاق، اعتیاد و خودکشی در استان کردستان توجه شود؛ گرچه درصد و میزان این معضلات بالا نیست، ولی وضعیتشان تأثیرگذار است.
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اعضای فراکسیون زنان سپس در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت و خانواده کردستان در استانداری شرکت کردند. رئیس فراکسیون زنان بر استفاده از تمام ظرفیت های مجلس برای رفع مسائل زنان تاکید کرد.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online