ایسنا/ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمنان از برنامه ریزی و اجرای عملیات بیابان زدایی در 450 هکتار از اراضی شهرستان سمنان از محل اعتبارات ملی در سال 1400 خبر داد.

معصومه منظمی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمنان اظهار کرد: در راستای اهداف سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و اجرای طرح«۱۴۰۰*۱۴*۳» در خصوص مدیریت مناطق بیابانی با استناد به طرح های مطالعات مناطق بیابانی، عرصه‌ها جهت اجرای عملیات بیابان زدایی در مناطق هفت قدیر، شرق و غرب حاجی آباد و جنوب دلازیان در حوزه شهرستان سمنان مکان‌یابی شد.
وی افزود: این عملیات شامل پروژه کنترل هرز آب و بذرپاشی در سطح 100 هکتار، نهال کاری 50 هکتار با گونه های تاغ و آتریپلکس و اجرای عملیات پرورشی در سطح 300 هکتار و با تصویب اعتبار 6 هزار و 800 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی در سال جاری اجرا می‌شود.
منظمی ادامه داد: هدف از اجرای این پروژه‌ها استحصال نزولات آسمانی، حفظ خاک و افزایش پوشش گیاهی و مقابله با پدیده گرد و غبار و جوان سازی تاغزارهای موجود و مبارزه با آفات و بیماری‌ها است
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمنان بیان کرد: این مناطق فاقد پوشش گیاهی است و امیدواریم این نهال کاری و بذرپاشی موجب افزایش پوشش گیاهی و حفاظت خاک در منطقه شود.
وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد: اجرای این پروژه ها در قالب طرح‌های مدیریت مناطق بیابانی بتواند در پیشگیری از بیابان زایی و توسعه پایدار شهرستان موثر واقع شود.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today