فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: در شبانه‌روز گذشته ۳۶ بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان بستری شدند که تعداد بستری شدگان به ۱۶۳ نفر رسید.

شهرام حبیب‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به وضعیت و آمار کرونایی در استان اردبیل، اظهار کرد: در شبانه‌روز گذشته، ۳۶ بیمار قطعی مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند که تعداد بیماران بستری به ۱۶۳ نفر رسید.
وی افزود: در این مدت خوشبختانه ۲۸ بیمار با بهبودی نسبی از مرامز درمانی استان ترخیص شدند و ۱۳۰ بیمار نیز به‌صورت سرپایی تحت نظر هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل بیان کرد: ۴۳ بیمار مبتلا به کرونا در شرایط نامساعد در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بوده و متاسفانه ۳ نفر از بیماران کرونایی نیز در شبانه‌روز گذشته فوت کردند که به خانواده این عزیزان تسلیت عرض می‌کنم.
وی با اشاره به تزریق بیش از یک‌میلیون و ۲۸۷ هزار و ۴۲۷ دُز واکسن کرونا در استان اردبیل، تصریح کرد: ۸۱۹ هزار و ۸۷۶ دُز مربوط به مرحله اول و ۴۶۷ هزار و ۵۵۱ دُز نیز مربوط به مرحله دوم واکسیناسیون بر علیه کرونا است.
حبیب زاده با اشاره به کاهش شهرهای آبی و افزایش بیماران بستری در چند روز اخیر تاکید کرد: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و تزریق واکسن تنها راه کنترل و کاهش این بیماری است و افرادی که تاکنون اقدام به تزریق واکسن نکرده‌اند سریعا جهت دریافت واکسن به مراکز تعیین شده مراجعه کنند.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today