ایکنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته در سطح استان ۵۱۴ بیمار کرونایی شناسایی شده است که از این تعداد ۲۰۶ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

جواد آقازاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی اظهار کرد: گفت: در ۲۴ ساعت گذشته در سطح استان ۵۱۴ بیمار کرونایی شناسایی شده است که از این تعداد ۲۰۶ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند.
وی با اشاره به فوت ۱۴ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته در آذربایجان‌غربی، افزود: از این تعداد ارومیه و بوکان هر کدام با چهار فوتی بیشترین تعداد فوتی‌ها را داشتند و با احتساب آنها مجموع فوتی‌های استان به ۶ هزار و ۷۴۳ نفر می‌رسد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه روند ابتلا به کرونا در استان کاهشی است، ادامه داد: در مقایسه با ۴۰ روز گذشته تعداد بیماران بستری کرونایی جدود ۴۰ تا ۵۰ نفر کاهش یافته امام همچنان این عدد رقم بالایی محسوب می‌شود.
وی عنوان کرد: در حال حاضر یک هزار و ۳۳۱ بیمار کرونایی در استان وجود دارد که از این تعداد ۲۷۳ نفر در مراکز درمانی بستری بوده و ۴۹ نفر با استفاده از دستگاه ونتیلاتور نفس می‌کشند.
آقازاده گفت: در حال حاضر سه شهرستان استان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند و این زنگ هشداری برای گسترش موج ششم کرونا در استان است که همگان باید رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را جدی بگیرند.

 

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today