تسنیم/ معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از فوت ۱۱ بیمار کرونایی در ۲۴ساعت گذشته در استان خبر داد.

ابراهیم قادری، معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی 210 مورد جدید مبتلا به کرونا ویروس و مرگ 11 بیمار دیگر در 24 ساعت گذشته تاکنون در استان خبر داد و اظهار کرد: آمار فوتی‌ها در پیک کنونی کرونا در کردستان بی‌سابقه و افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه پیش‌بینی فعلی این است که در صورت تداوم این روند در روزهای آتی بازهم افزایش مرگ و میر را خواهیم داشت، گفت: در حال حاضر 845 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری بوده که حال 81 نفر از آنان در بخش مراقبت‌های ویژه(آی سی یو) وخیم است.
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان به تشریح آمار بستری‌شدگان به تفکیک شهرستان‌ها پرداخت و خاطرنشان کرد: در حال حاضر در سنندج 505 نفر، سقز 71 نفر، مریوان 110 نفر، قروه 28 نفر، بیجار 15 نفر، کامیاران 34 نفر، دیواندره 13 نفر، بانه 46 نفر، دهگلان 10 نفر و سروآباد 13 نفر به این بیماری مبتلا و در بیمارستان بستری هستند.
وی با بیان اینکه آمار فوتی‌های بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون به یک هزار و 786 نفر رسیده است، افزود: از این تعداد 768 نفر در سنندج، 291 نفر در سقز، 143 نفر در قروه، 96 نفر در کامیاران، 129 نفر در بانه، 89 نفر در دیواندره، 71 نفر در بیجار، 170 نفر در مریوان، 24 نفر در دهگلان و 5 نفر در سروآباد جان ‌باخته‌اند.
قادری با تأکید بر اینکه شهروندان ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و خودداری از حضور در تجمعات، نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند، اظهار کرد: یقیناً با رعایت نکات بهداشتی توسط مردم و تلاش مسئولان و کادر درمانی، شاهد کاهش ابتلا به بیماری و مرگ و میر خواهیم بود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online