فارس/ بارش باران که از شب گذشته در آسمان استان شروع شده طی ساعات بامداد امروز در مناطق غرب، جلگه و همچنین برخی مناطق شرقی استان بسیار شدید گزارش شده است.

طبق پیش‌بینی‌های هواشناسی گیلان، بارش شدید باران از شب گذشته در سرتاسر استان گیلان شروع شد و به‌تدریج افزایش یافت.
در ساعات ابتدایی شب گذشته، بیشترین شدت بارندگی در استان گیلان مربوط به شهرستان مرزی بندر آستارا با حدود ۲۵ میلی‌متر بارش در حدود کمتر از سه ساعت بود.
طبق آخرین تصویر رادار هواشناسی گیلان تا بامداد امروز تمرکز بارش‌های نسبتاً شدید در سواحل غربی، مرکزی و شرقی استان مشاهده می‌شد.
طبق آخرین گزارش هواشناسی گیلان، شهرستان فومن بیش از ۳۳ میلی‌متر، رضوانشهر بیش از ۳۲ میلی‌متر، صومعه‌سرا بیش از ۲۶ میلی‌متر، آستانه‌اشرفیه بیش از ۲۱ میلی‌متر، لاهیجان ۱۸ میلی‌متر و بندرانزلی بیش از ۱۵ میلی‌متر را تا حدود ساعت چهار صبح به خود اختصاص دادند.
محمد دادرس، مدیرکل هواشناسی گیلان نیز گفته است که مقادیر بارندگی ایستگاه‌های خودکار هواشناسی استان گیلان طی چند ساعت اخیر که حکایت از شدت بارش در مناطق مختلف استان به‌ویژه مناطق غربی، مرکزی و قسمتی از مناطق شرقی استان دارد.
مدیرکل هواشناسی گیلان دیروز نیز از کاهش محسوس دما تا ۱۵ درجه‌ در گیلان خبر داده بود. گفته‌شده در پی سامانه بارشی جدید علاوه بر بارندگی شدید، ارتفاعات استان برفی خواهد بود.
امیر مرادی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان نیز پیش‌تر از آماده‌باش تمامی دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران استان خبر داده بود.

آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today