تسنیم/ نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی ‌گفت: معضل امروز در استان چهارمحال و بختیاری این است که برخی از ادارات آن رها شده ‌و تاکید می‌شود هرچه زودتر استاندار تعیین شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین امیرقلی جعفری، نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این که واکسیناسیون ایمنی 80 درصد ایجاد می‌کند بسیار اطمینان بخش است، مدارس باز شده و موج جدید ممکن است استان را درگیر کند، پس باید همه را به تزریق واکسن تشویق کرد، این عقب‌ماندگی و اُفتی که در تزریق واکسن در این یک ماه بوده، جای نگرانی است و ایجاد خطر می‌کند.
وی ادامه داد: باید به والدین و خانواده‌ها آگاهی داد و آن‌ها را به تزریق واکسن تشویق کرد، بروجن نباید افت تزریق واکسناسیون داشته باشد چرا که خطرناک است و وظیفه همه ما را سنگین‌تر می‌کند.
نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر آیت آیت الله رئیسی در آینده نزدیک به استان چهارمحال و بختیاری، گفت: امید است که این حضور منشا بسیاری برکات باشد و امید است استاندار استان چهارمحال و بختیاری به زودی تعیین شود که ایشان بعد از تعیین استاندار تشریف می‌آورند.
جعفری با تاکید بر آمادگی مدیران استانی در خصوص برنامه‌ها و افق‌ آینده استان، گفت: باید با وزرا رایزنی شود و برنامه داشت تا سفر پر خیر و برکتی باشد، حضور کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی احیانا قبل از سفر ریاست محترم رئیس جمهور است که برای اولین بار این اتفاق در استان رقم می‌خورد.
وی خاطرنشان کرد: تاکید می‌شود که تمامی دستگاه‌ها در حوزه کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست آمادگی کامل داشته باشند و امید است این سفر سر منشا برکت برای استان خصوصا شهرستان بروجن باشد و از تمامی ظرفیت‌ها استفاده شود.
نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به هدف از سفر کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی به استان چهارمحال و بختیاری، گفت: قرار است سیمای کلی استان را در حوزه کشاورزی و مهم تر از آن در حوزه آب، منابع طبیعی و محیط زیست بتوان به تصویر کشید، قابلیت‌ها و ظرفیت‌های استان معرفی شود و سپس چالش‌ها و کاستی‌ها را بیان کرد، جمع بندی این سفر در مجلس شورای اسلامی اعلام می‌شود که این فرصت مغتنمی است.
جعفری گفت: در جمهوری اسلامی ایران مدیر باید تا آخرین لحظه باقی مانده از کار خود، فعالیت کند، معضل امروز در استان چهارمحال و بختیاری این است که برخی از ادارات آن رها شده ‌و تاکید می‌شود هرچه زودتر استاندار تعیین شود.
وی بیان کرد: یک سردرگمی در برخی مجموعه‌ها نمایان است و مردم نباید تاوان این موضوع را دهند، پنج ماه پیش باید کاری صورت می‌گرفت اما امروز که پیگیری می‌شود کار هنوز مانده چرا که می‌گویند دولت عوض شده است! بنا نیست جامعه اینگونه متضرر شود.
نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت نامطلوب باران در کشور، خاطرنشان کرد: امید است خداوند نزولات آسمانی را بر مردم نازل کند، پنج شهرک گلخانه‌ای برای شهرستان در نظر گرفته شد که شهرک گلخانه‌ای بلداجی قدیمی‌تر و با پیشرفت بهتری است، تاکید بر سمت و سو پیدا کردن کشاورزی به سمت گلخانه است تا منابع آبی هدر نرود و باید برخی از کشت‌ها در استان ممنوع شود.

ترک فعل مدیران در برخی ادارات مشهود است
مسعود ملکی، فرماندار بروجن در ادامه جلسه  با اشاره به سفر کمیسیون کشاورزی، گفت: باید تمام نقاط شهرستان دیده شود و سعی شود تمام دغدغه‌های مردم بیان شود، در خصوص سفر کمیسیون فرهنگی به شهرستان بروجن مکاتبات آماده هستند و امید است کمیسیون فرهنگی پیگیری کند و برکات خوبی داشته باشد.
وی با اشاره به وظیفه نظارتی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: همه دستگاه‌ها برنامه‌ها و اهداف خود را ارائه دهند و بیان کنند که چه مشکلاتی بر سر راه آن‌ها برای عملیاتی کردن برنامه‌هایشان دارند که این کمک و فرصت بزرگی است.
فرماندار بروجن با اشاره به انتظار از دستگاه‌ها در خصوص انجام وظیفه در قبال مردم، گفت: نباید چندین بار به دستگاه‌ها برای رفع مسائل مردم گوشزد کرد اگر "نه" به مردم می‌گویید درست بگویید، نه اینکه مردم را از سر خود باز کنید، برخی دستگاه‌های ما گرفتار ترک فعل مدیران شده است و این ضعف است.
ملکی در پایان با اشاره به مدیریت بحران، خاطرنشان کرد: ممکن است در یک بازده زمانی سدها پر و خالی شود که تغییر اقلیم مهم است و باید از قنوات، سدها، پل‌ها و... بازدید شود تا در خصوص مدیریت بحران اتفاقی نیفتد.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday