باشگاه خبرنگاران/ طبق اعلام سازمان حج و زیارت استان کرمان؛ پیش ثبت نام زائران عتبات عالیات از ساعت ۱۴ امروز آغاز شده است.

سازمان حج و زیارت استان کرمان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: پیش ثبت نام زائران عتبات عالیات از ساعت ۱۴ امروز در کرمان همزمان با سراسر کشور آغاز شده است. 
سازمان حج و زیارت برای ایجاد رفاه و سهولت بیشتر و به منظور پیشگیری از ازدحام علاقه‌مندان تشرف به سفر زیارتی عتبات مقدسه در دفاتر خدمات زیارتی، اقدام به ایجاد سامانه پیش ثبت‌نام اینترنتی عتبات عالیات کرده است.
متقاضیان تشرف به عتبات عالیات می‌توانند با تکمیل فرم مربوطه در سایت http:‏/‏/atabat.haj.ir برای خود و همراهانشان پیش ثبت‌نام کنند.
شروع پیش ثبت نام از ساعت ۱۴ امروز سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ خواهد بود و متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت حج و زیارت استان کرمان به آدرس kerman.haj.ir مراجعه کنند.
همچنین سازمان حج و زیارت ایتان کرمان در اطلاعیه‌ای به عاشقان زیارت عتبات توصیه‌هایی را ارائه کرد. متن این اطلاعیه به شرح زیر است:
به اطلاع می‌رساند متقاضیان قبل از ثبت نام نهایی در کاروان‌ها می‌بایست به سامانه پیش ثبت نام به نشانی http://atabat.haj.ir مراجعه و پس از نام نویسی و ثبت نام، کد رهگیری دریافت کنند.
در ضمن تذکراتی که لازم است هنگام پیش ثبت نام مورد عنایت متقاضیان قرار گیرد، برای اطلاع رسانی مناسب ارسال می‌شود.
شروع پیش ثبت نام از ساعت ۱۴ روز سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ است. 
تذکرات مهم:
۱. هر گروه از یک سرگروه و افراد زیر گروه او(همراهان) تشکیل می‌شود که لازم است مشخصات کامل سرگروه و اطلاعات اولیه همراهان(کد ملی، نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، تاریخ تولد) به صورت صحیح در فرم پیش ثبت‌نام سایت درج شود.
۲. هر نفر فقط یک بار و در یک گروه می‌تواند به عنوان سرگروه یا همراه پیش ثبت‌نام کند و چنانچه به هر دلیلی هر یک از افراد پیش ثبت نام شده سرگروه یا همراهان پس از ثبت نام و دریافت کد رهگیری، خواستار ثبت نام با گروه جدید یا جابه جایی اسامی گروه خود باشد، می‌تواند نسبت به ثبت نام مجدد اقدام و کد رهگیری جدید دریافت کند که در این صورت اطلاعات ثبت نامی در گروه قبلی حذف خواهد شد.
۳. کدملی و مشخصات کلی متقاضیان تشرف با اطلاعات سازمان ثبت احوال تطبیق و در صورت مغایرت، امکان ادامه فرآیند وجود ندارد، بنابراین در ثبت کد ملی دقت مضاعف به عمل آورید.
۴. پس از اتمام مهلت پیش ثبت نام، امکان تغییر نام و مشخصات افراد ثبت نام شده میسر نمی‌باشد.
۵. با توجه به اطلاع رسانی‌های مرتبط با پیش ثبت نام از طریق سیستم ارسال پیام کوتاه، ثبت شماره تلفن همراه سرگروه یا یکی از نزدیکان وی در فرم پیش ثبت‌نام الزامی است.
۶. تاریخ تولد افراد باید به صورت کامل روز، ماه و سال به صورت چهار رقمی در فرم درج شود.
۷. کدملی همه افراد ده رقمی بوده و باید همه ارقام(صفر‌های سمت چپ) آن به طور کامل در فرم ثبت شود.
۸. پس از قطعی کردن پیش ثبت‌نام، سیستم یک شماره رهگیری به گروه تخصیص می‌دهد که این شماره را یادداشت کرده و برای پیگیری‌های بعدی نزد خود نگهداری کنید.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar