صدا و سیما/ ایران خودرو خراسان تولید آزمایشی یک محصول جدید را آغاز کرد.
 
بیژن زاهدی فر، مدیرعامل شرکت ایران خودرو خراسان بیان داشت: خودروی "آریسان۲" برای  نخستین بار در این شرکت  تولید می شود و در مرحله تولید آزمایشی، ۳۰دستگاه از آن با استفاده از تجهیزات و نیروی انسانی متخصص شرکت ایران خودرو خراسان تا پایان هفته نخست آبان ماه تولید می‌شود.
بیژن زاهدی فر افزود: انجام تست مخرب و غیر مخرب، اندازه‌گیری دقیق سه بعدی و تطبیق ابعاد بدنه خودرو با نقشه اصلی در سالن بدنه‌سازی، آزمون رنگ‌پذیری خودرو و تنظیم ربات‌های پاشش برای رنگ‌آمیزی بدنه آریسان در سالن رنگ، مونتاژپذیری قطعات و تولید نهایی خودرو در سالن مونتاژ از مهم‌ترین اقدامات مرحله تولید آزمایشی این خودرو در سالن‌های تولیدی شرکت ایران خودرو خراسان است.
مدیرعامل شرکت ایران خودرو خراسان گفت: در تمام مراحل فرآیند تولید آزمایشی آریسان۲، علاوه بر رفع ایرادات احتمالی و تنظیم پارامتر‌های تجهیزات خطوط تولید، مسایل ارگونومی اپراتور‌ها که از اهمیت بسزایی برخوردار است که مورد توجه قرار می‌گیرد و در صورت نیاز نسبت به اصلاح فرآیند‌های تولید اقدام می‌شود.
زاهدی فر افزود: آخرین دستگاه‌های تولیدی از آریسان۲ در مرحله نهایی برای انجام آزمون‌های کیفی به مراجع ذیربط تحویل می‌شود که پس از اخذ مجوز‌های لازم، تولید آریسان۲ تا پایان امسال در این شرکت به تولید انبوه می‌رسد.
شرکت ایران خودرو خراسان ۲ مدل از "هایما" و پژو ۴۵ اس. ال. ایکس و پژو پارس تولید می‌کند و ظرفیت اسمی تولید آن در طول سال، ۱۶۸هزار دستگاه است، این شرکت به عنوان یکی از ۶سایت زیرمجموعه گروه صنعتی ایران خودرو برای پنج هزار نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد کرده است.

آخرین خبر خراسان رضوی در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/khorasan_today
آخرین خبر خراسان رضوی در تلگرام :
https://t.me/Toos_today