logo

مدیرعامل آرامستان‌های کرمانشاه: برخی روزها تا ۳۰ فوتی "مشکوک به کرونا" را هم دفن کرده‌ایم

منبع
ايسنا
بروزرسانی
مدیرعامل آرامستان‌های کرمانشاه: برخی روزها تا ۳۰ فوتی "مشکوک به کرونا" را هم دفن کرده‌ایم

ایسنا/ مدیرعامل آرامستان های کرمانشاه با اشاره به افزایش کفن و دفن های روزانه در ایام اوج کرونا گفت: طی دو سه ماه گذشته که در اوج کرونا قرار داشتیم، در برخی روزها بیش از 30 فوتی مشکوک به کرونا را دفن کردیم.

حجت الاسلام کماسی، مدیرعامل آرامستان های کرمانشاه با اشاره به فعالیت بیشتر آرامستان در روزهای اوج کرونا بیان داشت: در دو، سه ماه اخیر که کرمانشاه در وضعیت "قرمز" کرونایی قرار داشت، موارد کفن و دفن هم سیر صعودی داشت، بطوری که طی این مدت بطور میانگین روزانه 40 تا 45  فوتی در آرامستان های کرمانشاه دفن شدند.
وی افزود: از این تعداد نیمی از آنها را قربانیان مشکوک به کرونا تشکیل می دهند و همین امر موجب شده بود طی دو، سه ماه اخیر موارد کفن و دفن آرامستان ها نسبت به سایر روزها به سه برابر افزایش یابد.
کماسی تصریح کرد: در برخی روزهای اوج این بیماری در استان، تعداد موارد کفن و دفن تا 60 نفر هم می رسید که مجددا نیمی از آنها مربوط به فوتی های مشکوک به کرونا بود.
مدیرعامل آرامستان های کرمانشاه گفت: تنها در یک روز 38 فوتی مشکوک به کرونا را در آرامستان های کرمانشاه دفن کردیم.
کماسی گفت: آمار دفن روزانه فوتی های مشکوک به کرونا مطابق با شرایط قرمز و نارنجی و زرد تغییر می کند و به وضوح مشاهده می کنیم که وقتی وضعیت قرمز می شود آمار افزایش چشمگیر یافته و با زردشدن وضعیت، آمار کاهش می یابد و این امر نشان می دهد که اگر مردم پروتکل ها را رعایت کنند، تعداد فوتی های کرونا قطعا کاهش خواهد یافت.
مدیرعامل سازمان آرامستان های کرمانشاه همچنین با بیان اینکه همه موارد فوت جدید در بهشت زهرا(س) کرمانشاه دفن می شوند، گفت: تنها فوتی هایی در باغ فردوس دفن می شوند که  قبر بالای 30 سال قدمت داشته باشند و بتوان متوفی را در طبقه دوم آن دفن کرد و مابقی فوتی ها راهی بهشت زهرا(س) می شوند.

کماسی خاطرنشان کرد: علاوه بر اینها فوتی هایی که از قبل پیش خرید قبر داشته اند هم در باغ فردوس کرمانشاه دفن می شوند.
وی به افزایش ساعت کار آرامستان های کرمانشاه هم اشاره کرد و افزود: جهت رفاه حال شهروندان و با توجه به افزایش موارد کفن و دفن در ماه های اخیر، فعالیت آرامستان های کرمانشاه دوشیفته شد.
کماسی گفت: در حال حاضر آرامستان های کرمانشاه از ساعت هشت صبح تا 12 ظهر و بعد ازظهر ها از ساعت 13 تا 17 فعال است و اگر میت تا قبل از ساعت 14:30 تحویل آرامستان شود کار کفن و دفن آن صورت می گیرد، چرا که این پروسه حدود دو تا سه ساعت زمان بر است.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today