تسنیم/ رئیس‌کل دادگستری کردستان از بررسی ۱۷میلیون پرونده قضایی در دستگاه قضا در سال در کشور خببز داد و گفت: با الکترونیکی‌شدن، زمان بررسی پرونده‌ها در شعب استان به کمتر از یک ماه کاهش یافته است.

حجت‌الاسلام سید حسین حسینی، رئیس‌کل دادگستری کردستان اظهار کرد: بر کسی پوشیده نیست که در دستگاه قضا به عنوان یکی از دستگاه‌های حاکمیتی زحمات زیادی کشیده می‌شود.
وی افزود: یکی از ظرفیت‌های رسانه این است که زحماتی که در دستگاه قضا کشیده می‌شود را منعکس کند.
رئیس‌کل دادگستری استان کردستان تصریح کرد: زحمات و تلاش‌های دستگاه در مقایسه با دیگر دستگاه‌های کشور به دلیل حساسیت خاص و حجم کار، کم‌نظیر است.
حسینی گفت: حساسیت دستگاه قضا در این است که با جان و مال و حیثیت مردم سروکار داشته اما در کشور هیچ دستگاهی وجود ندارد که با این موارد مهم و تمام شئونات یک فرد سروکار داشته باشد.
رئیس‌کل دادگستری کردستان به آمار سالانه و حجم کار انجام شده دستگاه قضای استان اشاره و افزود: سالانه قریب به 17میلیون پرونده در دستگاه قضا در کشور بررسی می‌شود البته میزان پرونده‌های ورودی به دستگاه قضا سالانه قریب به 6میلیون پرونده در کشور است.
وی تاکید کرد: رسانه‌ها باید مردم را در جریان حجم کاری که در دستگاه قضا با کمترین امکانات، حقوق و مزایا و ایثارگری انجام می‌شود قرار دهند.
حسینی بیان کرد: رسانه‌ها باید فعالیت‌های دستگاه قضا را منعکس کنند چراکه در این صورت قضاوت بی‌جا که منجر به بدبینی شود انجام نمی‌شود.
رئیس‌کل دادگستری کردستان افزود: دستگاه قضا در بحث اطاله دادرسی و کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌ها اقدامات مناسبی را انجام داده است به طوری‌که با الکترونیکی شدن دستگاه قضا خیلی از شعب در کمتر از یک ماه به پرونده‌ها رسیدگی می‌کنند.
وی یادآور شد: رسانه‌ها از طرف دیگر می‌توانند نقش موثری را در کاهش میزان پرونده‌های ورودی به دستگاه قضا و کاهش وقوع جرم ایفا کنند. 

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online