مهر/ در مراسم تجلیل از قهرمانان جهانی و المپیک استان فارس، یکی از قهرمانان دو سکه گرفت اما در رسید مربوطه، سه سکه ثبت شده بود که برای این قهرمان سوال و ابهام ایجاد کرد.


در سفر اخیر رئیس جمهور به استان فارس و به همت اداره کل ورزش و جوانان استان فارس از ۱۴ ورزشکار مدال آور استان در مسابقات المپیک، پارالمپیک و جهانی توسط رئیس جمهور تقدیر شد.
مسئولان اداره کل ورزش و جوانان در نامه‌ای به رئیس هیأت کشتی استان فارس خواستار تهیه ۲۸ سکه تمام بهارآزادی به ارزش ۳۲۲ میلیون تومان از محل واریزی اداره کل به حساب هیأت کشتی شدند تا این هیأت پس از تهیه سکه‌ها، آنها را تحویل اداره کل ورزش دهد تا جوایز بدست رئیس جمهور به قهرمانان ورزشی اهدا شود.
امیررضا ده بزرگی دارنده مدال طلای کشتی فرنگی امیدهای جهان در این خصوص به خبرنگار مهر بیان کرد: جایزه‌ای که به من اهدا شد ۲ سکه تمام بهار آزادی بود و به ما گفتند باید به اداره کل ورزش و جوانان برویم و فرم مربوط به رسید جوایز خود را امضا کنیم و زمانیکه قصد امضای رسید را داشتم دیدم که در مقابل نام من تعداد ۳ سکه تمام بهارآزادی قید شده که منهم آن را امضا نکردم.
این قهرمان جهان ضمن انتقاد در خصوص این موضوع افرود: سایر قهرمانان دارنده مدال طلا هرکدام سه سکه دریافت کردند و نمی دانم به چه علت یک سکه کمتر به من اهدا شد و عجیب‌تر آنکه در مقابل نام من، تعداد سکه‌های دریافتی عدد ۳ نوشته شده بود.

محسن سالاری معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان فارس اظهار داشت: در ابتدا قرار بود به تمامی مدال آوران طلایی استان ۳ سکه تمام بهار آزادی و به مدال آوران برنزی یک سکه اهدا شود اما تصمیم ما تغییر کرد و مقرر کردیم به دارندگان مدال طلای بزرگسالان همان سه سکه و به مدال آوران طلایی رده سنی جوانان، دو سکه بهارآزادی تقدیم کنیم و علت اینکه هدیه آقای ده بزرگی یک سکه کمتر از قهرمانانی همچون محمدرضا گرایی بود به همین دلیل است.
سالاری افزود: همکاران ما ظاهراً فراموش کرده بودند فرم رسید سکه‌ها را اصلاح کنند و فرمی که برای امضا در مقابل ورزشکاران قرار گرفت، همان فرم اولیه بود، ضمن آنکه تعداد ۴ سکه مازاد شد که همگی آن سکه‌ها را به هیأت کشتی برگشت دادیم.
اما محمد موسایی رئیس هیأت کشتی استان فارس نیز ضمن تأیید برگشت سکه‌های مازاد به هیأت کشتی بیان داشت: یکی از مسئولان ورزش استان در تماس با اینجانب از تصمیم اداره کل ورزش برای تقدیر از قهرمانان جهانی و المپیک فارس در سفر رئیس جمهور خبر داد و گفت که برای این کار ما نیازمند ۲۸ سکه بهارآزادی هستیم اما موجودی ما فعلاً ۱۵۰ میلیون تومان است و خواستار تأمین مابقی هزینه به میزان ۱۷۲ میلیون تومان از محل واریزی اداره کل به حساب هیأت کشتی شد تا بعداً این مبلغ به حساب هیأت پرداخت شود و پس از نامه نگاری اداری، این مبلغ را بنده از جیب خودم تأمین کردم و سکه‌ها را تهیه و تحویل اداره کل ورزش دادیم.
موسایی در ادامه افزود: با وجود برگشت ۴ سکه مازاد به هیأت کشتی، اما اداره کل ورزش و جوانان همچنان ۱۲۶ میلیون تومان به ما بدهکار است.
هر چند تصمیم اداره کل ورزش و جوانان استان فارس در تقدیر از قهرمانان ارزنده جهانی و المپیک فارس، آن‌هم بدستان رئیس جمهور اقدامی شایسته و مناسب بود اما بهتر است این اقدام‌ها به صورت سنجیده و کارشناسی شده و بدور از ابهام و حاشیه سازی انجام شود تا قهرمانان ارزنده جهانی استان فارس با خیالی آسوده‌تر و دلگرمی بیشتر به ادامه مسیر افتخار آفرینی‌های خود فکر کنند.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online