فارس/ مدیرکل مسکن و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد از کسب رتبه نخست کشور در ارزیابی عملکرد استان‌ها در طرح اقدام ملی و نهضت مسکن خبر داد.

پژمان نیک اقبالی، مدیرکل مسکن و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در جلسه‌ای که در وزارت راه و شهرسازی و با حضور وزیر و معاونین وزارت برگزار شد استان کهگیلویه و بویراحمد در شاخص ارزیابی اقدام ملی و جهش تولید در کشور رتبه اول را به دست آورد.
وی اظهار کرد: مهمترین شاخص‌های ارزیابی شامل تعداد متقاضیان تعیین تکلیف شده، تعداد متقاضیان تخصیص یافته، تعداد واحدهای دارای قرارداد با سازنده و تعداد واحدهای دارای پروانه ساختمان  بوده است.
مدیرکل مسکن و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد افزود: تعهد استان در این طرح  ۱۹۵۰ واحد است که ۱۰۰۰ واحد در یاسوج و توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و ۹۵۰ برای سایر شهرستان و توسط بنیاد مسکن احداث می‌شود‌.
نیک‌اقبالی در خصوص آخرین وضعیت طرح اقدام ملی در شهر یاسوج گفت: سایت ارم با ۲۰۰ واحد شروع شده سایت جهاد را شروع خواهیم کرد، در گچساران سایت ۲۸۸ واحدی را بنیاد مسکن شروع کرده سایت دوم هم قرعه کشی شده و در دهدشت کارهای انجام شده است.
وی با بیان اینکه تاکنون در طرح اقدام ملی مسکن ۸ هزار و ۶۹۰ ثبت نام که دو هزار نفر واجد شرایط بودند، افزود:  ۸۰۰ نفر آورده داشته‌اند، کار شروع شده و نام  ۷۵۲ نفر در پروژه به ثبت رسیده است.
مدیرکل مسکن و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ثبت‌نام ۲۲ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن گفت: نخبگان علمی، معلولان جسمی و حرکتی و کسانی که ۶ سال سابقه سکونت در آن منطقه را دارند می‌توانند در این طرح ثبت‌نام کنند، ضمن اینکه شرایط ثبت‌نام مجردها فراهم شده است.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today