ایرنا/ رئیس هیات پیست اسکی استان زنجان گفت: سال‌ها است برف کافی در پیست اسکی پاپایی زنجان بر زمین نمی‌نشیند که این نیز علاقه مندان به این رشته ورزشی را بی‌انگیزه کرده است.

رضا اژدری، رئیس هیات پیست اسکی استان زنجان اظهار کرد: با توجه به تلاش ها و برنامه ریزی های صورت گرفته، این پیست آماده فعالیت دوستداران و علاقه‌مندان به این رشته ورزشی است و اسکی بازان زنجانی بی صبرانه منتظر ریزش برف در این منطقه هستند اما به رغم گذشت هشت روز از آخرین ماه از فصل پاییز هنوز دانه های سفید برف به زمین ننشسته است.
وی ادامه داد: ارتفاع پایین پیست اسکی پاپایی زنجان سبب می شود که برف های به زمین نشسته نیز پس از مدت کوتاهی آب شود که به همین علت نیاز است محل پیست به نقاط با ارتفاع بالا انتقال یابد تا این رشته ورزشی از میان نرود.
اژدری تصریح کرد: به همین منظور سه منطقه بلند ارتفاع در شعاع ۲۰ کیلومتری شهر زنجان مد نظر هیات است تا با ایجاد پیست جدید، اسکی بازان زنجان بتوانند حداقل در فصل زمستان به مدت هرچند کم بتوانند اسکی بکنند.
رئیس هیات اسکی استان زنجان گفت: این هیات، همه ساله در صورت بارش برف به ارتفاع ۱۰ تا ۱۵ سانتیمتر در پیست پاپایی زنجان، بلافاصله با دستگاه برف کوب، بستر را برای ورزش اسکی فراهم می‌کند.
اژدری با اشاره به اینکه اگر میزان بارش برف در پیست در حد مناسب و استاندارد نباشد در این صورت سلامت اسکی‌کنندگان با تهدید و خطر مواجه می‌شود، اظهار کرد: هفتم آذر پارسال ۴۰ سانت برف در پیست پاپایی زنجان به زمین نشست و تا برای اسکی کردن آماده شود هوا به یکباره گرم شد و با تبدیل شدن برف ها به شل آب، عملا اسکی تعطیل شد.
وی یادآور شد: در دی ماه همان سال برف نه چندان زیاد، این پیست را سفید پوش کرد که به خاطر شیوع ویروس کرونا و مقابله و پیشگیری از این بیماری منحوس و مهلک از پذیرش علاقه مندان به اسکی خودداری شد اما تیم ها با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی تمرین کردند.  
پیست پاپایی زنجان به عنوان تنها پیست اسکی این استان از مناطق دیدنی و زیبای زمستانی این استان است که همه ساله با بارش نخستین برف، پذیرای خیل عظیم اسکی بازان می‌شود.  
پیست پاپایی، چهارمین پیست قدیمی کشور است و امید است مسئولان، به این رشته ورزشی زنجان که نشاط آفرین بوده و علاقه مندان زیادی را نیز به سوی خود جلب و جذب کرده، توجه خاص و ویژه‌ای داشته باشند.  
قدمت ورزش اسکی در زنجان به بیش از ۶۰ سال می‌رسد و هیات این رشته ورزشی مفرح و شادی بخش زنجان تقریبا از سال ۴۶ شکل گرفته و طی این مدت نیز توانسته علاقه مندان زیادی را به سوی خود جذب کند.

 
 

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today