شهرارا نیوز/ طبق آمار‌هایی که دانشگاه علوم پزشکی مشهد منتشر کرده است، میزان بستری‌های جدید در شهر کماکان زیر ۲۰۰ نفر است و آخرین تعداد بستری شدگان روزانه در دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۱۴۸ نفر است.

در حالی که بعد از مدتی آرامش در دنیا، سویه جدید کرونا دوباره طوفان به پا کرده است و از سه روز گذشته تا امروز موارد ابتلای زیادی از کرونای اُمیکرون در کشور‌های مختلف گزارش شده است، اوضاع شیوع این بیماری در ایران و مشهد بعد از واکسیناسیون همچنان ثابت است.
طبق آمار‌هایی که دانشگاه علوم پزشکی مشهد منتشر کرده است، میزان بستری‌های جدید در شهر کماکان زیر ۲۰۰ نفر است و آخرین تعداد بستری شدگان روزانه در دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۱۴۸ نفر است. از همه مهم‌تر اینکه ۷۰ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال استان هر دو دز واکسن کرونا را دریافت کرده اند.
مسئول کمیته رسانه و اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفتگو با شهرآرا، با اشاره به ثبت کمترین تعداد بستری موجود در ۱۰‌روز گذشته در خراسان رضوی گفت: براساس آخرین گزارش‌هایی که از بیمارستان‌ها رسیده، ۵۳۷ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند و ۱۸۷ نفر کرونا مثبت هم به عنوان بستری جدید در بیمارستان‌ها پذیرش شده اند. ۱۴۳ بیمار بدحال هم در بخش مراقبت‌های ویژه درحال طی کردن دوره درمانی خودشان هستند.
محمد پهلوان کاشی با بیان اینکه حدود ۷۰ درصد از بیماران بدحال مبتلا به کرونا در بیمارستا ن‌های مشهد بستری هستند، در تشریح آخرین وضعیت بستری‌های کرونایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: تعداد بستری‌های جدید قطعی و مشکوکی که به آمار ما اضافه شده است ۱۴۸ نفر است و بستری‌های موجود در بیمارستان‌های دانشگاه هم اکنون ۳۷۲ نفر است. در بخش مراقبت‌های ویژه هم ۱۰۸ بیمار بستری هستند.
وی ادامه داد: وضعیت مراجعه بیماران سرپایی در نوسان است و بعضی روز‌ها شاهد افزایشیم و روز دیگری با کاهش آمار‌ها مواجه می‌شویم و به طور قطعی نمی‌توانیم بگوییم که با کاهش یا افزایش بیماران کرونایی در بخش‌های مختلف روبه رو هستیم.

آخرین خبر خراسان رضوی در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/khorasan_today
آخرین خبر خراسان رضوی در تلگرام :
https://t.me/Toos_today