باشگاه خبرنگاران/ مرجع تقلید شیعیان گفت: مجاهدت‌های مخلصانه نیروی دریایی ارتش در برابر دشمنان به میهن اسلامی عزت و عظمت بخشید.

آیت الله نوری همدانی، مرجع تقلید شیعیان در دیدار با امیر دریادار شهرام ایرانی؛ فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با تقدیر از تلاش‌های مخلصانه نیروی‌های نظامی با اشاره به آیه هشتم از سوره منافقون قرآن مجید؛ «وَلِلَّهِ الْعِزَّةُ وَلِرَسُولِهِ وَلِلْمُؤْمِنِینَ وَلَکِنَّ الْمُنَافِقِینَ لَا یَعْلَمُونَ» گفت: عزت از آن خداوند است، عزت از آن پیامبر خداست و عزت از آن مؤمنین است. ولی منافقین این حقیقت را درک نمی‌کنند؛ بنابراین کسی در راهی گام بردارد که عزت اسلام را پایه گذاری کند ثواب فراوان دارد. از این رو مسلمانان باید همیشه عزت اسلام را در حفظ کنند تا دشمنان اسلام بدانند که اسلام دارای عزت و عظمت است، بنابراین هر گامی که در این راه بردارید و هر نفسی که در این مسیر شما بکشید دارای فضیلت و ثواب بالایی است.
وی با اشاره به پیروزی‌ها و موفقیت‌های کسب شد توسط نیروی دریایی افزود: ما وقتی موفقیت شما در رسانه‌ها می‌شنویم و در روزنامه‌ها می‌خوانیم برای ما باعث خوشحالی است و برای شما دعا می‌کنیم. شما توانستید با تلاش و مجاهدت مخلصانه خودتان در برابر دشمنان به میهن اسلامی عزت و عظمت دهید.
آیت الله نوری همدانی در ادامه با بیان اوضاع منطقه و جهان اسلام تصریح کرد: امروز روزی است که دشمنان اسلام سعی می‌کنند درگیری را میان مسلمان‌ها ایجاد کنند تا خودشان به عنوان کدخدای عالم به استعمار محرومان به پردازند. متأسفانه در افغانستان، یمن، بحرین، سوریه، لبنان، عراق و هرکجای دنیا که نگاه می‌کنیم که درگیری هست از نقشه دشمن است که این‌ها سعی می‌کنند مسلمانان را به هر شکلی به جان هم بیاندازند، نقشه از آنها، پول از آن‌ها و همه کار از آن‌ها ولیکن درگیری و کشته شدن و ویرانی برای مسلمان‌هاست امروز چنین روزی است، در چنین روزی حفظ عزت اسلام واقعاً یک فضیلت بسیار بزرگی است
این مرجع تقلید شیعیان در ادامه به اهمیت جایگاه جهاد پرداخت و با اشاره به حدیثی از رسول گرامی اسلام گفت: امروز روزی است که ما باید با تمام توان در مقابل دشمنان بایستیم.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday