برنا/ معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اوضاع امنیتی در پی درگیری‌های سطحی نیروهای مرزی طالبان با مرزبانان ایران در منطقه مرزی هیرمند سیستان آرام است.

محمد هادی مرعشی، معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در این درگیری و تیراندازی متقابل که سطحی و کوتاه بوده و ساعاتی قبل به پایان رسیده، آسیبی به پاسگاه‌های مرزی وارد نشده است.
وی با بیان اینکه دیوار امنیتی حایل بین ایران و مرز افغانستان در منطقه سیستان در سال ۸۲ ساخته شده است افزود: در محدوده بین این دیوار و مرز رسمی زمین‌های کشاورزی کشاورزان ایرانی قرار دارد که براساس روال عادی هفته‌ای یک تا ۲ بار کشاورزان از زمین‌های خودشان در آن‌سوی دیوار مرزی سرکشی و فعالیت کاشت، داشت و برداشت می‌کنند.
معاون امنیتی انتظامی استاندار بیان کرد: به روال همیشگی امروز نیز تعدادی از کشاورزان به زمین‌های خود سرکشی کردند که به دلیل استقرار افراد جدید غیر فارسی زبان در ولایت نیمروز افغانستان این افراد به سمت کشاورزان تیراندازی کرده و مشکلاتی به‌وجود آوردند.
وی ادامه داد: کشاورزان دیروز با تراکتورهای خود وارد زمین‌های کشاورزی در آن‌سوی دیوار مرزی شدند که در ساعت ۲ و نیم بعدازظهر نیروهای جدید مستقر شده در آن‌سوی مرز در ولایت نیمروز افغانستان به دلیل عدم اطلاعات لازم اقدام به تیراندازی کردند که درگیری و تبادل آتش بین نیروهای 2 طرف مرز آغاز شد.
وی با بیان اینکه با وساطت مقامات امنیتی و مرزبانان 2 کشور اوضاع آرام و درگیری پایان یافته است تصریح کرد: این درگیری مجروح و تلفاتی نداشته است.
مرعشی گفت: شایعات منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر تصرف پاسگاه‌های مرزی ایران صحت ندارد و هیچ پاسگاهی در تصرف کسی نیست‌.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today