مهر/ آخرین آمارهای ارائه شده از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی شاهرود و سمنان نشان می‌دهد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۳ بیمار مشکوک به کرونا در استان سمنان شناسایی شده است.

آمارهای اعلام شده رسمی از سوی ستاد مقابله با کرونای استان سمنان شامل دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت منتهی به شامگاه چهارشنبه و ابتدای پنجشنبه هیچ بیمار مشکوک به کرونا جان خود را از دست نداده است.
از ابتدای شیوع کرونا تاکنون بیش از یک هزار و ۸۰۰ نفر به دلیل ویروس کویید ۱۹ جان خود را در هشت شهرستان استان سمنان از دست داده‌اند و این بیماری علی رغم تثبیت شرایط و عقب نشینی همچنان قربانی می‌گیرد.
در ۲۴ ساعت گذشته همچنین ۶۳ نفر مبتلای جدید و قطعی به ویروس کرونا نیز در شهرستان‌های استان سمنان شناسایی و ۱۵ نفر نیز به تعداد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌ها افزوده شده است.
در این بازه زمانی مجموعاً ۷۸ نفر با علائم مشکوک به کرونا به بیمارستان‌ها مراجعه کردند که ۴۸ نفر به صورت سرپایی درمان و دوره نقاهت را در منزل خواهند گذراند چرا که نیاز به بستری آنها در بیمارستان نبوده است.
هم اکنون دامغان و شاهرود در وضعیت نارنجی، سمنان و گرمسار، مهدی شهر و سرخه در وضعیت زرد و آرادان و میامی در وضعیت آبی کرونایی قرار دارد. گفتنی است ۹۲ درصد از جمعیت استان سمنان واکسن دز اول کرونا زده‌اند و آمار دز دوم نیز بیش از ۸۶ درصد تا ابتدای هفته جاری اعلام شده است.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today