باشگاه خبرنگاران/ پس از واکسیناسیون عمومی کرونا مراکز گردشگری هرمزگان آماده پذیرایی از مسافران است.

پس از دو سال سایه کرونا و تعطیلی فعالیت های گردشگری امسال پس از  واکسیناسیون عمومی،مراکز گردشگری هرمزگان آماده پذیرایی از مسافران است و در این زمینه اکنون بوستان‌های جزیره هرمز برای اسکان مسافران تجهیز می‌شود.
سهراب بناوند، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان گفت: بوستان‌های جزیره هرمز با همکاری شهرداری این جزیره تجهیز می‌شوند تا مسافران به‌جای اسکان در سواحل و کوه‌ها، در این پارک‌ها اسکان یابند.
وی افزود: تجهیز بوستان‌ها توسط شهرداری علاوه بر حفظ شئون و شعائر اسلامی، در راستای محیط‌زیست و حیات وحش جزیره هرمز انجام می‌شود.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان بیان کرد: ساماندهی سه‌چرخه‌های مسافربر، برپایی فرش خاکی در قلعه پرتغالی‌های جزیره هرمز، برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی، ساماندهی ایستگاه‌های گردشگری هرمز و مشکل برق مجموعه آرین از دیگر مسائل و مشکلات حوزه‌های مرتبط با این اداره کل در جزیره هرمز است.
بناوند اضافه کرد: یکی از برنامه‌های این اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی راه‌اندازی بازارچه‌های صنایع‌دستی است که به همین منظور عملیات اجرایی بازارچه صنایع‌دستی هرمز به‌زودی آغاز می‌شود.
جزیره هرمز در فصل پاییز و زمستان یکی از مقصد‌های گردشگری ایرانگران و جهانگردان است و وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی که ۴ آذرماه جاری ازقلعه پرتغالی‌های جزیره هرمز بازدید کرده بود، دستور بازگشایی این قلعه را صادر کرد.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today